Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Davutoğlu: CHP darbecilerin partisi!

Politika, Tüm Haberler 18 Ocak, 14:24'de eklendi

Charlie Hebdo saldırısı hakkında konuşan Başbakan Davutoğlu, patisinin Tekirdağ İl Kongresi’nde “Fikir özgürlüğü hakaret etme özgürlüğü anlamına gelmez” dedi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Tekirdağ İl Kongresi’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Davutoğlu, “Avrupa’ya ve dünyaya seslenerek diyorum ki fikir özgürlüğü hakaret etme özgürlüğü anlamına gelmez” dedi.
Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:
“Kim ne derse desin, Türkiye Avrupa tarihinin bir parçasıdır ve Avrupa geleceğinin de bir parçası olacaktır. Hem değerlerimizi koruyacağız hem de Avrupa ile bütünleşmenin kararlı yürüyüşüne devam edeceğiz.
“Geçen hafta Paris’te dünya liderleriyle birlikte yürürken sadece teröre karşı yürümedik, aynı zamanda Avrupa’daki yabancı düşmanlığına karşı, Avrupa’da yükselen ırkçılığa karşı sesimizi yükselttik.
“Biz dünyanın neresinde olursa olsun teröre karşı her zaman ilkeli bir tavır sergiledik. Ama bir kez daha Tekirdağ’dan sadece ülkemize değil, Avrupa’ya ve dünyaya seslenerek diyorum ki fikir özgürlüğü hakaret etme özgürlüğü anlamına gelmez. Hem teröre karşı dimdik duracağız ama alemlere rahmet olarak gelmiş Hz. Peygambere yapılan hakarete karşı da en yüksek şekilde sesimizi yükselteceğiz.180120151326311714340
‘CHP’ darbecilerin partisi
“Öyle bir dönemden geçiyoruz ki herkes sınavda. Kendi milletvekili Kılıçdaroğlu’na 12 soru yöneltti paralele çeteyle ilgili. Daha cevap gelmedi. Kapalı kapılar ardından neler planladınız bu paralel çeteyle. CHP’nin darbecilerin partisi olduğunu söyleyen Davutoğlu, “CHP, tarihi boyunca ya darbecilerin arkasında, ya yanında ya da önünde yer almıştır.” dedi.
“CHP’nin cumhuriyetçiliği cumhurla ilgili değildir. Belki bir gazete ile ilgili olabilir ama cumhurla ilgili değildir.
“Her türlü basın özgürlüğü ülkemizde teminat altındadır. Ama milletin değerlerine hele hele 1.5 milyar Müslümanın Hazreti Peygamberine hakaret edilmesine izin vermedik vermeyeceğiz.
“Bizim için cumhuriyet ve cumhuriyetçilik milli değerlerle buluşan bir zihniyettir.”

Davutoğlu Osmanlı tuğrasını görünce
“Osmanlı tuğrasını gösteren kardeşime diyorum ki, biz Selçuklu’nun, Osmanlı’nın devamıyız ve Türkiye Cumhuriyeti’nin küresel bir güç olması için gece gündüz çalışıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti konjonktürel bir devlet değildir. Yüzyıllar öncesine dayanan Köklü bir devlettir. Kökünde Selçuklu, Orta Asya, evladı resul vardır. Ve cihan devleti Osmanlı vardır. Kökünde evladı fatihan vardır.”225821_akparti1_1

İMC

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.