CHP’nin İstanbul stratejisi hazır

0

YSK tarafınca iptal edilen İstanbul seçimi için partinin tüm imkânları seferber edilerek kampanya yürütmeye hazırlanan CHP’de duygulara hitap eden bir dilin kullanılacağı ve Ekrem İmamoğlu’nun uğramış olduğu mağduriyeti anlatılacağı vurgulanıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Seçim Koordinasyon Başkanı olarak vazife yapacağını, eski milletvekilleri, il başkanları, PM üyelerinin de kampanya kapsamında sahada olacağını belirtti. “İstanbul’daki seçimleri bir disiplin içinde götürmek zorundayız. Kazanılmış bir seçimin YSK tarafınca hukuksuzca iptal edilmesine karşı hukuk, hak, hakkaniyet mücadelesi vereceğimizi ortaya koyacağız. Bunun bir hak gaspı bulunduğunu anlatacağız” diye konuştu.

SP Ekrem İmamoğlu’nu destekleyecek

CHP ile Mutluluk Partisi içinde da dün bir temas yaşandığı öğrenildi. CHP’li Seyit Torun’un ziyaret etmiş olduğu Mutluluk Partisi’nin, İmamoğlu’nun hangi stratejiyle destekleneceği mevzusunda bir emek verme yaptırdığı açıklandı. Parti tabanının İmamoğlu’na yöneleceğinin anlaşılması halinde aday gösterilmeyeceği, aksi durumda ise adayın yarışta yer alacağı değerlendirmesi yapılıyor. Ek olarak CHP’nin İstanbul örgütünün Mutluluk Partisi seçmeni üstünde eğilim araştırması başlatmış olduğu da açıklandı. 

Stratejinin ana hatları

CHP’li Seyit Torun, seçimde izlenecek stratejinin ana hatlarına ilişkin şu detayları verdi: 

 Kampanyada duygulara hitap eden bir dil kullanılacak. Kavgacı ve ayrıştırıcı değil, birleştirici ve kucaklayıcı bir söylem geliştirilecek. Bu söylemin üstüne büyük bir şemsiye olarak mağduriyet ve hak gaspı vurgusu yapılacak. 

 Kampanyada Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı yapılmayacak, genel seçim havası yaratılmayacak.

 Kampanyada öncelik, 31 Mart’ta yeteri kadar oy alınamadığı belirlenen kitleler olacak. Ek olarak oy tercihini değiştirebileceği değerlendirilen kitlelere de yönelik hususi emekler yapılacak. 

 Kampanyanın ana teması hak gaspı olacak. Halkın içinden kendiliğinden çıkan “Her şey güzel olacak” sloganının yanı sıra hak gaspına ilişkin de bir çarpıcı söz belirlenecek. 

 Kampanya süresince büyük mitingler planlanmıyor. İmamoğlu sahada olacak. CHP Genel Başkanı salon toplantılarında hemşeri grupları ve sivil cemiyet örgütleriyle bir araya gelecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here