Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Dünyanın en güzel lideri Mujica bütün mütevaziliğiyle İstanbul’da

Tüm Haberler 30 Ekim, 17:48'de eklendi

“Dünyanın en yoksul devlet başkanı” olarak bilinen Uruguay’ın eski devlet başkanı Jose Mujica Türkiye’ye ziyarete geldi. Mujica ziyaretinde kendi ülkesinde olduğu gibi lüksten kaçınıp sade bir gezi gerçekleştirecek.

Dün gece geç saatlerde İstanbul’a gelen eski Uruguay devlet başkanı Mujica kot pantolon ve sırt çantasıyla mütevazi bir görüntü sergiledi. Mujica ve eşini indikleri havaalanında karşılamaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba geldi.

1973 Model Vosvos, 3 Yıldızlı Otel

Öte yandan CHP, ‘dünyanın en güzel lideri’ne mütevazi bir ağırlama yapacağını açıkladı. Mujica’nın Uruguay’da devlet başkanı olduğu dönemde makam aracı olarak kullandığı Vosvos benzeri bir arabayla Türkiye’yi dolaşacağı ve makam şoförlüğünü ise Veli Ağbaba yapacağı belirtildi. Ayrıca Mujica çifti kendi istekleriyle Taksim’de 3 yıldızlı bir otelde konaklayacağı bildirildi.

Cumartesi Annelerini de Ziyaret Edecek

Mujica’nın 10 günlük Türkiye programında ise Cumartesi Anneleri ile buluşma, DİSK’in düzenleyeceği panelde işçilerle sohbet, cemevi ziyareti gibi faaliyetler yer alıyor.İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını da gezecek olan Uruguay eski devlet başkanı, İzmir ve Eskişehir Odunpazarı’nda da yine işçilerle buluşacak.

Ayrıca Mujica, 6 Kasım’da başlayacak olan TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda 8 Kasım Pazar günü saat 15.00’de “İktidarda Bir Kara Koyun” paneliyle okurlarla buluşacak ve kitabını imzalayacak.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.