Düşen AirAsia’nın kuyruk kısmı çıkarıldı!

0

AirAsia hava yollarına ait yolcu uçağının Endonezya’dan Singapur’a giderken 162 yolcuyla birlikte kaybolmasının ardından 2 hafta sonra uçağın kuyruk kısmı denizden çıkarıldı.

 

AirAsia hava yollarına ait yolcu uçağı, 2 hafta önce 162 yolcuyla Endonezya‘dan Singapur’a giderken kaybolmuştu. Hava koşullarının elverişsiz olması nedeniyle aksayan uçağın parçalarını arama çalışmaları bugün tekrar başladı. Daha önce yeri tespit edilen uçağın kuyruk kısmının Cava Denizi‘nin 30 metre altından çıkarıldığı ve arama gemilerine alındığı belirtildi. Yetkililer, dalgıçların bağladıkları hava yastıklarının şişirilmesiyle kuyruğun su üstüne çıkarıldığını ifade etti.

Endonezya Arama Kurtarma Ajansı Başkanı Henry Bambang Soelistyo, Çarşamba günü basına yaptığı açıklamada, dalgıçların ve su altı araçlarının AirAsia uçağının kuyruğunun yerini saptadığını söylemişti.ucagin-kuyruk-kismi-cikarildi-5176914

KARAKUTU BULUNAMADI

Denizden çıkarılan parçalarda uçağa ait karakutunun bulunmadığı açıklandı. Denizin altından hala sinyaller alındığı ancak sinyallerin uçağın karakutusuna ait olup olmadığı hakkında kesin bir şey söylenemeyeceği belirtildi. Endonezya Arama Kurtarma Ajansı yetkilileri, karakutunun bataryasının bir ay sinyal verecek kapasitede olduğunu, geriye 17 günlük sürenin kaldığını hatırlattı

48 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

AirAsia havayollarına ait QZ-8501 sefer sayılı Airbus A320-200 tipi uçakla, Endonezya’nın Surabaya kentinden Singapur‘a giderken 28 Aralık’ta kalkıştan sonra irtibat kesilmişti. Uçağın enkazına ait bazı parçalar ve cesetler Cava Denizi’nde ilk olarak 30 Aralık’ta bulunmuştu. Uçakta 7’si mürettebat 162 kişi bulunuyordu. Denizden şu ana kadar 48 kişinin cesedi çıkarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here