Erdoğan’ın hedefi ‘Cumhuriyet’!

0

Charlie Hebdo katliamı hakkında konuşan Erdoğan dergiyi provokatif yayın yaparak terör estirmekle suçladı. Türkiye’deki yayınları da hedef alan Erdoğan yine ‘tahrik’ kelimesini kullandı.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris’te radikal İslamcı militanların saldırdığı Charlie Hebdo dergisine ‘provokatif yayın yapmakla’ suçladı. Dergiden bir seçki yayımlayan Cumhuriyet gazetesini de hedef alan Erdoğan, Cizre’de polisin öldürdüğü çocukları görmezden gelirken İsrail’i ise Filistinli çocukları öldürdüğü için eleştirebildi.

 

Asıl terörist Charlie Hebdo!

Erdoğan dün ‘Kaçak Saray’da genç iş insanlarıyla bir araya geldi. Konuşmasında Paris’teki katliama değinen Erdoğan terör saldırısının hedefi olmuş Charlie Hebdo dergisini ‘terör estirmekle’ suçladı: “Provokatif yayınlarıyla nam salmış bir dergi. Maalesef özgürlük denmez buna. Başkasının özgürlük alanının sınırlarının içerisine girerse orada terör estirmek denir. Eğer ateistse benim kutsalıma saygı duyacak. Duymuyorsa bu toplumu tahrik anlamına gelir ki, tahrik de bir suçtur.”

 

Cumhuriyet’i hedef aldı!

Katliamın hedefi olan dergiden bir seçki yayımlayan Cumhuriyet gazetesini hedef alan Erdoğan “Sen hangi ülkedesin ya? Sadece Müslümanların kutsalına değil, kimsenin kutsalına bu şekilde hakaret edemezsin. Böyle yaptığın sürece sen tahriki davet ediyorsun. Bunun kapısını sen açıyorsun” dedi.

 

İsrail’i görüyor, ülkesini görmüyor!

İsrail’in Paris’teki yürüşe katılımını eleştirdiği için tepki açıklamalarının hedefi olan Erdoğan “Bazı ülkelerin kalkıp da İsrail yönetiminin avukatlığına soyunması manidardır” diye konuştu. Cizre’de sadece son günlerde iki çocuk polis tarafından öldürülmüşken Erdoğan İsrail’e şöyle yüklendi: “Ortaya konan tavır, binlerce masum çocuğun katli karşısında maalesef gösterilmedi, göstermiyorlar. Gazze’de İsrail yönetimini görmezden gelenler Fransa’daki 12 kayıp için tüm dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Bunu niye konuşmuyoruz?”

 

Fransa kontrol etsin!

Erdoğan, katliamla bağlantısı tespit edilen Hayat Bumedyen’in Türkiye’den Suriye’ye geçmesi olayında da Fransa’yı eleştirdi: “Türkiye üzerinden gelip geçenlerden bahsediyorsun. Sen kendi ülkenden çıkarken, kendi pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın.”

 

Kaçak Saray küllüyen Külliye olacak!

‘Kaçak Saray’ hakkındaki eleştirilere de değinen Erdoğan Meclis ve Anıtkabir’in inşa edilirken  bütçeyi sarstığını söyledi, Türkiye’nin bugün ise böyle yüzlerce projeyi inşa edebileceğini savundu. Erdoğan ‘Kaçak Saray’ın “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi” olacağını da açıklarken “Saray kavramından rahatsız olanlar temenni ederim ki külliyeden rahatsız olmazlar” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here