Hikmet Durgun: ABD PYD’ye silah vermeye devam ediyor

0
hikmet durgun, abd, pyd, silah,

Gazeteci Hikmet Durgun, ABD’nin PYD’e silah vermeyeceğini açıklamasının ardından, silahların ÖSO üzerinden PYD’ye ulaştırılmaya devam edeceğini iddia etti.

 

Press Haber – ABD’nin PYD’ye silah vermeyeceğini açıklayan Doğal Kararlılık Operasyonu sözcüsü Albay Steve Warren’dan sonra, Suriye’deki gelişmeleri yakından takip eden gazeteci Hikmet Durgun yeni bir iddia ortaya attı.

Pentagon’da düzenlenen basın toplantısını sinevizyon aracılığıyla katılan Albay Steve Warren’a yöneltilen bir soruya verdiği cevapta, “Artık YPG’ye silah ya da mühimmat sağlamıyoruz. Daha önce havadan balyalar halinde sağladığımız silahlar, Suriye Arap koalisyonu içindi. Bundan sonra gelecekte yapılacak silah ve mühimmatlar Arapların başını çektiği Suriyeli muhaliflere gidecek. Şu andaki politikamız bu” demişti.

 

Suriye’deki gelişmeleri yakından takip eden gazeteci Hikmet Durgun ise, ABD’nin Türkiye’nin tepkisi nedeniyle böyle bir açıklama yaptığını belirterek, Demokratik Suriye Güçleri aracılığıyla PYD’ye silah vermeye devam ettiğini iddia etti. Durgun, sosyal paylaşım sitesi hesabından “YPG’nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri, Suriye’nin Hol kentinde IŞİD ile şiddetli bir şekilde çatışıyor. Aldığım bilgiye göre ABD, Türkiye tepkisi nedeniyle doğrudan YPG’ye silah vermiyor.Demokratik Suriye Güçleri aracılığıyla veriyor” ifadelerini kullandı.

hikmet durgun1 hikmet durgun2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here