Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

IŞİD elindeki iki japon rehineden birini infaz ettiğini duyurdu

Dünyadan, Tüm Haberler 24 Ocak, 18:56'de eklendi

IŞİD serbest bırakılması karşılığında 200 milyon dolar istediği iki japon rehineden birini infaz ettiğini duyurdu.

 

En büyük gelir kaynaklarından biri elindeki rehineleri fidye karşılığı serbest bırakmak olan IŞİD, serbest bırakmak için 200 milyon dolar fidye istediği Japon rehinelerden Haruna Yukawa’yı infaz ettiğini açıkladı. Hürriyet’te yer alan habere göre, internette yayımlanan bir videoda, rehinelerden Kenji Goto, diğer rehine Haruna Yukawa’nın kafasının kesilerek infaz edildiğini söylüyor.

Görüntülerin gerçekliği araştırılıyor
Videonun yayımlanmasının ardından görüntülerin gerçek olup olmadığının araştırıldığını belirten Japon hükümeti sözcüsü Yoşihide Suga, “Bu, korkunç ve kabul edilemez bir durum” dedi. Yoga, hayatta kalan Japon rehine Goto’nun ise bir önce serbest bırakılmasını talep ettiklerini açıkladı.işid japon rehine, japon rehineler infaz edildi mi, japon rehineler için ne kadar para isteniyor, işid japon rehineler için ne kadar para istiyor, IŞİD, işid haberleri, son dakika işid haberleri, japon rehineler, işidin elindeki japon rehineler, japon rehine yukawa, japon rehine goto,

200 milyon dolar fidye istenmişti
20 Ocak’ta Yukawa ve Kenji Goto’nun görüntülerini yayınlayan IŞİD, rehinelerin hayatlarına karşılık Japon hükümetinden 200 milyon dolar fidye istemişti. IŞİD’in Japonya’ya tanıdığı 72 saatlik süre dün sabah sona ermişti.
Özel bir askeri şirket işlettiği açıklanan Yukawa (42), Ağustos ayında Suriye’de kaçırılmıştı. Diğer rehine Goto (47) ise geçen yıl Suriye’ye giden freelance çalışan bir gazeteci.
Hürriyet

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.