Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Mohsen Namjoo’nun konser biletleri tükendi!

Kültür Sanat, Müzik, Tüm Haberler 24 Ocak, 18:30'de eklendi

İran’ın Bob Dylan’ı olarak bilinen Kürt sanatçı Mohsen Namjoo’nun Türkiye’de vereceği konser biletleri tükendi.
New York Times‘ın “İran’ın Bob Dylan‘ı” olarak gösterdiği dünyaca ünlü Kürt sanatçı Mohsen Namjoo (Muhsin Namjo) Türkiye’de ilk defa vereceği konser biletleri tükendi. Genç yaşına karşın efsanevi sanatçı olarak anılan Namjoo’nun Ankara’da ve İstanbul’da konser verecek.

Amerika’da yaşayan İranlı sanatçı Mohsen Namjoo “Avea Sıradışı Müzik Konserleri” kapsamında Türkiye’ye geliyor. Namjoo 28 Ocak’ta Türkiye’nin başkenti Ankara’da ATO Congresium’da, 30 Ocak’ta ise İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda konser verecek.mohsen namjoo

Konser biletleri tükendi
Namjoo’nun konserlerine iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda tanınmış kişinin gitmesi bekleniyor.
Söz yazarı, şarkıcı, müzik eğitmeni ve setar çalgıcısı olan Kürt sanatçı Namjoo, 1976 doğumlu. Dünya çapında çok geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Namjoo Türkiye’de “Ey Saraben” şarkısıyla tanınıyor.

İran’nın Bob Dylan’ı
Mohsen Namjoo, New York Times tarafından “İran’ın Bob Dylan’ı” olarak gösterilmişti. Namjoo, bugünün gençliği adına konuşan, onların ruhuna dokunan ve ileriyi gören bir sanatçı olarak tanımlanıyor.

İran’da ceza yemişti
Kur’an-ı Kerim’in bazı ayetlerini müziğe uyarlamaya kalkıştığı için İran’da Namjoo hakkında dava açılmış ve 5 yıl hapis cezası verilmişti.

Rûdaw

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.