Ana SayfaHaberlerDünyadanIŞİD ve Paris saldırılarına...

IŞİD ve Paris saldırılarına karşı “kan verme kampanyası”

IŞİD’i ve Paris’teki terör saldırılarını protesto etmek amacıyla İspanya’da birçok müslüman kan bağışında bulundu. Müslümanlar, ‘İslam’ın can almayı değil can vermeyi emrettiğini’ belirterek kan verdi.

 

IŞİD ve Paris‘teki terör saldırılarını protesto etmek için İspanya’da yüzlerce Müslüman kan vermeye başladı. Doğan Haber Ajansı’ndan Mehmet Çiftçi’nin haberine göre, İspanya‘nın Soria kentinde başlatılan bu girişimin tüm ülkeye yayıldığı belirtiliyor. Santa Barbara Hastanesinde kan veren Müslümanlar “İslam dininin can almayı değil can vermeyi emrettiğini” vurgulayarak “kanımızı hangi dinden olursa olsun herkes ile paylaşmak istiyoruz” dediler.

Bu girişimin öncülüğünü yapan Soria kenti Müslüman Cemaati Başkanı Ahmed El Boutaybi ise İspanyol basınına yaptığı açıklamada, bölgelerinde yaşayan tüm Müslümanlara yaptıkları bu çağrıya katılımın yüksek olduğunu söyledi.

Ahmed El Boutaybi Kuran’da geçen “Kim bir kişinin hayatını kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur” sözünü hatırlatarak İspanya’da yaşayan Müslümanların IŞİD terör örgütünü desteklemediklerini ve Paris’teki saldırıyı da kınadıklarını belirtti. Soria’daki Müslümanların kan vermesini “çok anlamlı bulan” hastane yetkilileri ise bölgelerinde yaşayan dini ve etnik kökeni farklı olan herkes ile barış içinde yaşadıklarına dikkat çekti.
İspanya’daki Müslüman cemaatlerinin kan bağışının önümüzdeki günlerde de tüm ülke genelinde devam edeceği ifade ediliyor. Kan bağışına özellikle Fas, Burkina Faso, Moritanya, Türkiye , Senegal, Cezayir, Gambia Sudan, Bulgaristan ve Pakistanlı Müslümanların yoğun ilgi gösterdiği belirtiliyor.
DHA

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Sputnik’in seçimiyle en güzel 10 Rus model

Sputnik'in deyimiyle "güzellik ve zarafetleri" ile Rus kadınlarının moda dünyasında fırtına...

İngilizce öğrenmek için 10 harika dergi

Dergiler hayatımızda önemli bir yere sahip bilgi gölleridirler. Günlük olayları öğrenebileceğimiz...

Kendi dönemlerinde listeleri alt-üst edenler!

Yaşadıkları dönemde, sergiledikleri performanslarla listeleri alt üst edip efsaneleşen sanatçıları bilmek...

Ölmeden önce mutlaka izlemeniz gereken 16 isyan filmi

İsyan filmlerini sizinle paylaştığımız sinemanın belki de ücra köşlerinde kalmış birçok...

Tartışı-Yorum

Şufa Hak(sızlığı) yasal peki adil mi!

Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya Hisseli tarla ve arsa alanlar dikkat! Tarla veya arsa vasıflı hisseli taşınmaz alımlarında satış bedellerini gerçek bedellerden göstermeyen alıcılar mağdur oluyor. Gayrimenkul fiyatlarının yükselmesini fırsat bilen paydaşlar,...

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir.Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...

Yeni bir yaşam alanı: Yeşil Bina

Deniz Aysel Aldemir Yeşil bina deyince aklınıza yeşil renkli, etrafı bitkilerle kaplı yalnızca görsel nedenlerden ötürü bu ismi almış yapılar gelebilir. Aslında çağrıştırdığının çok daha ötesinde özelliklere sahip olan bu...