Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Klasik gitar yarışmasının birincisi Cem Şivan Ergül

Müzik 6 Eylül, 01:24'de eklendi

İtalya’nın başkenti Roma’da, ünlü klasik gitarcı Alirio Diaz (1923-2016) adına düzenlenen uluslararası klasik gitar yarışmasının bu yılki birincisi Cem Şivan Ergül oldu.

Roma’da 3-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 7. Uluslararası Alirio Diaz Genç Gitaristler Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Gazete Fersude’nin haberine göre, 1996 ve sonrası doğumluları kapsayan C kategorisinde birincilik ödülü Cem Şivan Ergül’e verildi. Ergül yarışmada Johann Sebastian Bach’ın “Prelude”, “Presto” ve “Gigue”, Joaquin Rodrigo’nun “Fandango” ve Antonio Lauro’nun “Venezuelan Vals 2” adlı parçalarını icra etti.

Geçtiğimiz yıl 4. Uluslararası İstanbul Klasik Gitar Yarışması’nda da birincilik ödülü alan Cem Şivan Ergül, 2001’de Adana’da doğdu. Müzik eğitimine bateri ile başlayan Ergül, daha sonra Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda klasik gitar eğitimine başladı. Halen Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda lise son sınıf öğrencisi olan Ergül, Mehmet Özkanoğlu ve Utku Özkanoğlu gibi deneyimli hocalarla çalışıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.