Nefes Bar çalışanları sonunda kazandı

0

Nefes Bar  sahibinin bir arkadaşlarını işten çıkarması sonucu direnişe geçen bar emekçilerinin direnişleri üçüncü gününde kazanımla sonuçlandırdı. 

 

Ankara‘nın işlek noktalarından Kızılay’da bulunan Nefes Bar’da işverenin bir çalışanı işten çıkarması sonucu 10 Ocak’ta protestolar başlamıştı. Sendika.org’un haberine göre, Kafe-bar emekçilerinin güvencesiz koşullarda çalıştırılması ve bar işletmecisinin bir emekçiyi işten çıkarması sonucu başlayan direniş, üçüncü gününde kazanımla sonuçlandı. İşten çıkarılan çalışan işe geri alınırken, bar işletmecisinin direnişteki Nefes çalışanlarının tüm taleplerini kabul ettiği belirtildi.Ankara Kızılay’daki Nefes Bar’da kafe-bar emekçilerinin güvencesiz koşullarda çalıştırılması ve bar işletmecisinin bir emekçiyi işten çıkarması üzerine 10 Ocak’ta başlayan direniş, üçüncü gününde kazanımla sonuçlandı.  Nefes Bar emekçileri, kazanımlarını şöyle ilan etti:  Nefes’te direniş kazandı! Nefes işletmecisi, arkadaşlarımızın özverileri ve emekçi arkadaşlarımızın kararlılıkları sayesinde tüm talepler kabul edildi. Nefes eskiden olduğu gibi emeğin oldu. Yarın akşam saat 20.00’da aynı yerde basın açıklaması yapılacak. Bizimle olan tüm dostları, yoldaşları bekleriz.

 

Nefes Bar emekçileri, kazanımlarını şöyle ilan etti:

Bar emekçileri adına konuşan bir çalışan, kazanımlarını şu sözlerle ifade etti: “Nefes’te direniş kazandı! Nefes işletmecisi, arkadaşlarımızın özverileri ve emekçi arkadaşlarımızın kararlılıkları sayesinde tüm talepler kabul edildi. Nefes eskiden olduğu gibi emeğin oldu. Yarın akşam saat 20.00’da aynı yerde basın açıklaması yapılacak. Bizimle olan tüm dostları, yoldaşları bekleriz.”

 

 

nefes_bar_kazanim_2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here