Okullar tatil mi? 9 Ocak 2015

0

Bütün yurtta etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle, yurdun belli yerlerinde eğitim öğretim hayatına ara verildi. Türkiye‘de hangi illerde okullar tatil.

 

İşte 9 Ocak 2015’te okulların tatil olduğu iller:
İSTANBUL
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da Twitter adresinden, “Çocuklar hepinize iyi geceler. Daha fazla beklemeden ve geceyi geçirmeden hazırlıklarınızı yapın ve erkenden yatın.Yarın okullarımız açık.” şeklinde mesaj yayınladı.
İşte okulların tatil olduğu yerler;
ARTVİN
Artvin merkezi ile Murgul ve Borçka okullar tatil edildi.
BİNGÖL
Bingöl’de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ile merkeze bağlı ilk ve orta dereceli tüm okullarda eğitime yarın da ara verildi.
SİVAS
Sivas’ta il genilinde 2 gündür tatil olan okullarda yarın il merkezi ve bazı ilçelerde eğitime devam edilecek
RİZE VE GİRESUN
Etkili kar yağışının devam ettiği Rize ve Giresun’da ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.
SAKARYA
Sakara’da buzlanma ve olumsuz hava koşullarından dolayı ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. Kentte eğitime geçen salı gününden bu yanan ara verilmişti.
TRABZON
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, dün akşamdan bu yana etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il genelinde ulaşımda aksamalar olduğunu, bazı bölgelere de elektrik verilemediğini söyledi. Ekiplerin çalışmalarını yoğun sürdürdüğünü anlatan Öz, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki tüm okullarda eğitime Cuma günü de ara verildiğini ve kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de idari izinli sayılacağını bildirdi. Trabzon’da bugün de ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmişti.
ERZİNCAN
Karakışın etkili olduğu Erzincan kent merkezi ve tüm ilçeleriyle köylerinde okulların 9 Ocak Cuma günü de tatil edildiği açıklandı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Erzincan ve ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim- öğretime 12 Ocak pazartesi günü yeniden başlanacak.
ZONGULDAK
Zonguldak’ta kar nedeniyle 2 gündür tatil olan okullar yarın da tatil edildi. Kar ve don olayları nedeniyle Zonguldak merkez ile Kozlu, Ereğli, Kilimli, Çaycuma ve Devrek ilçelerinde yarın okullar 1 gün tatil edildi.
KARAMAN
Açıklamada şöyle denildi:
“Olumsuz hava şartlarının yaşandığı ilimizde, 09 Ocak 2015 Cuma günü Karaman merkez ve ilçelerindeki tüm okullardaki eğitime bir gün süreyle daha ara verilmiştir. Tatil olan yerlerde hamileler ve engelliler bir gün idari izinli sayılacaktır.’
AKSARAY
Kar yağışı, tıpı ve beklenen don olayı nedeniyle Aksaray’da okullar cuma günü de tatil edildi.
KONYA
Konya’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.
ANKARA
Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada konu ile ilgili olarak “İlimizde kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün devam edecek olması nedeniyle buzlanma ve don olayı ile ilgili olarak trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 09 Ocak 2015 Cuma günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında Ankara ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.
KARABÜK
Karabük’te, kar yağışı nedeniyle 2 gündür tatil olan okullarda yarın da eğitime ara verildi.
NİĞDE
Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez, bağlı kasabalar ve tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okulların 8-9 Ocak (Perşembe ve Cuma) iki gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Yoğun kar ve tipi devam ederken, Niğde Belediyesi yollarda tuzlama çalışmalarına devam ediyor.
AFYON
Afyonkarahisar’da eğitime yarın da ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik veriler ve kar yağışı sonrası oluşan aşırı buzlanma nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesine karar verildiği kaydedildi.
KOCAELİ
Kocaeli’nde, soğuk hava şartları nedeniyle salı gününden itibaren tatil olan okullar, yarın da (cuma) tatil edildi.
KAYSERİ
Kayseri Valiliği, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan son hava tahmin raporu ile alınan veriler çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği risklerin dikkate alınarak il genelinde eğitim-öğretime 09.01.2015 tarihinde bir gün daha ara verildiğini duyurdu.
DENİZLİ
Denizli’de merkezinde ve bazı ilçelerinde okulların Pazartesi’ye kadar tatil edildiği açıklandı.Denizli’de etkili olan kar yağışı yerini soğuk havaya bırakırken, buzlanma yollarda tehlike oluşturmaya devam ediyor. Bununla ilgili olarak toplanan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri Denizli merkezinde okulların Pazartesi’ye kadar tatil edildiğini açıkladı. Bunun yanında ilçelerdeki okulların da pazartesiye kadar tatil edildiği kaydedildi.
MUŞ
Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, don ve yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ınternet sitesinde yapılan duyuruda, “Muş ilimizde, don ve yoğun kar yağışı nedeniyle, 09.01.2015 Cuma günü, Muş geneli (Malazgirt ilçesi Hariç) örgün eğitim okulları (yatılı bölge okulları ve pansiyonlu kalan öğrenci hariç, taşımalı eğitim dahil), İl Hıfzısıhha Kurulu kararıyla bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir. Engelli ve hamile personel de izinlidir.” denildi.
BİLECİK
Bilecik’te etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verilecek.
Vali Ahmet Hamdi Nayır, gazetecilere yaptığı açıklamada, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla il merkezi ile Osmaneli ve Pazaryeri dışındaki diğer ilçelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesinin uygun görüldüğünü bildirdi.
ORDU
Ordu’da kar yağışı nedeniyle Aybasti ilçesi ile Akkuş’taki yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle Altınordu, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye ilçelerinde yarın eğitime ara verileceği belirtildi.
Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise yatılı bölge okulu hariç ilçe merkezi ve tüm mahallelerde 9 Ocak Cuma günü okullarda tatil kararı alındığı kaydedildi.
VAN VE KARS
Van Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Özalp ve Saray ilçelerinde 9 Ocak Cuma günü okulların tatil edildiği belirtildi.
Kars’ta da akşam saatlerinden itibaren hava sıcaklığında yaşanan aşırı düşüş nedeniyle Arpaçay, Selim ve Digor ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği, kamu, kurum ve kuruluşlardaki engelli, hamile, emzikli kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.
TOKAT
Tokat’ın Erbaa, Reşadiye, Niksar ve Basçıftlik ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here