Osman Karadeniz adlı askere bir haftadır ulaşılamıyor

0

İzmir’de Osman Karadeniz adlı Diyarbakırlı bir askerden son bir haftadır haber alınmaması sosyal medyanın gündemine taşındı.

 

İzmir‘de askerliğini yapan Diyarbakırlı Osman Karadeniz‘e bir haftadır ulaşılamıyor. Bunun üzerine Osman Karadeniz için sosyal medyada #OsmanKaradenizNerede kampanyası başlatıldı…

 

Kürt olmasına dikkat çekiliyorOsman Karadeniz nerede

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, Karadeniz’in İzmir’de izinli olduğu bir gün, kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldığı söyleniyor. Ancak kaçıran kişiler ile ilgili net bilgiler henüz ortaya çıkmış değil. Askerin Kürt kökenli olması, buna yönelik olası bir nefret suçunu da gündeme getirdi.

İzmir’de kaçırılan Osman Karadeniz‘le ilgili bir haftadır süren aramalar henüz sonuç vermedi.

Olayla ilgili sosyal medyada şu ifadelere yer verildi:

“Osman Karadeniz ismindeki Diyarbakırlı Kürt Asker bundan bir hafta önce tartıştığı asker arkadaşlarıyla kendi aralarında Kürt-Türk muhabbetinin ardından büyük bir kavga bölükte çıkmış. Çarşı iznine çıkan Osman Karadeniz, görgü tanıklarının ifadesine göre sivil giyimli 4 kişi tarafından bindirildiği araçla kaçırılmış. Aailesi Osman’dan 4 gündür haber alamıyor.”

TSK’dan açıklama yok
Bir haftadır bulunamayan Osman Karadeniz için Silahlı Kuvvetler açıklama yapmadı, sosyal medyada konu ile ilgili yorum yapan insanlar, #OsmanKaradenizNerede etiketinde yorumlarını paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here