Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Ötekilerin Postası’ndan ana akım medyaya mesaj

Tüm Haberler 18 Ocak, 02:49'de eklendi

Ağırlıklı olarak Facebook ve Twitter üzerinden interaktif gazetecilik yapan Ötekilerin Postası, ana akım medyanın alınan bilgileri kaynak göstermeden kullanmasına isyan etti.

 

Gönüllü muhabirler aracılığıyla haber ve bilgi paylaşımı yapan Ötekilerin Postası adlı interaktif gazetecilik yapan oluşumun Facebook sayfasından, paylaşılan bilgilerin kullanılıp kaynak gösterilmemesiyle ilgili açıklama yayınlandı. Ana akım medyaya “Her türlü görsel ve yazılı haberimizi ayırt etmeksizin “alıp” kendi haberleriniz gibi kullanıyorsunuz” denilen mesajda “Elbette bu haberler yaygınlaştırılmak için yapılıyor. Emeğimize saygı gösterin de demiyoruz.. Bizim için önemli olan haberlerin birilerine ulaşması.. Ancak kaynak kısmına kendi adınızı yazmayın bari. Boş bırakın” ifadeleri kullanıldı.

 

“Uykumuzdan feragat ediyoruz”

Yayınlanan mesajda ana akım medya çalışanlarına yönelik “Siz de gece-gündüz editörü olabilir; ancak biz birkaç saat sonra derse, işe gideceğiz. Yani uykumuzdan feragat ediyoruz, anladın?” denildi.

Ötekilerin Postası’nın ana akım medyaya o mesajı:

Sevgili ana akım medya,
Ötekilerin Postası’nın haberlerini ana akım medya temsilcileri olarak her türlü görsel ve yazılı haberimizi ayırt etmeksizin “alıp”kendi haberleriniz gibi kullanıyorsunuz. Elbette bu haberler yaygınlaştırılmak için yapılıyor. Emeğimize saygı gösterin de demiyoruz.. Bizim için önemli olan haberlerin birilerine ulaşması.. Ancak kaynak kısmına kendi adınızı yazmayın bari. Boş bırakın.. Siz de gece-gündüz editörü olabilir; ancak biz birkaç saat sonra derse, işe gideceğiz. Yani uykumuzdan feragat ediyoruz, anladın?
Sevgiler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.