Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Özgecan’ın ailesi gelen yardımları ‘Rehabilitasyon Merkezi’ için kabuledecek!

Tüm Haberler, Yaşam 19 Şubat, 16:10'de eklendi

Özgecan  Aslan ailesi Türkiye’den ve dünyadan gelen yardımları Özgecan’ın adının yaşatılacağı bir rehabilitasyon merkezi açılması şartı ile kabul etti.

Özgecan’ın amcası Yaşasın Aslan, aile yakınlarıyla birlikte Valilik izniyle açılan hesapta toplanacak yardımla ilişkin bugün Özgecan’ın evinin önünde kurulan taziye çadırında, aileye yapılacak yardımlarla ilgili açıklama yaptı. Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’ın, maddi yardım taleplerinin çok olması nedeniyle bu yardımları kabul etmediğini belirten Yaşasın Aslan, “Mehmet bey, bu konuda çok katı ve kakarlı bir insan. Bu yardımlarla bir okul veya eğitim tesisi yapılması konusunda arkadaşlarımızın aileye bir teklifi oldu. Mehmet Bey’in gözleri parladı kızımızın adının yaşaması anlamında. Bunun üzerine Mehmet Bey’den gelen teklif okul değil de son net karar verilmiş değil, bunu bilemem ama kadınlara ve çocuklara şiddet gösteren insanların eğitilmesine yönelik bir rehabilitasyon merkezinin açılması fikrini daha çok benimsedi. Bu olur mu olmaz mı ileride bilemeyeceğim ama buna çok sıcak bakıyor, bu anlamda hem ülkemiz adına bir başlangıç olur böyle bir eğitim merkezi. Bu anlamda kabul etti. Umarım Türk milleti adına bu bir son olur, eğitim merkezleri de tüm illerimize yayılır” dedi.

Yardımlar rehabilitasyon merkezi şartı ile kabul edildi

Aile yakınları Soner Özgan ve Cengiz Kenan Erin de bastırdıkları yardım kampanyası afişleri ile birlikte bir açıklama yaptılar. Cengiz Kenan Erin, Aslan ailesi adına yaptığı açıklamada, Özgecan’ın ailesinin, dünyanın ve Türkiye’nin her tarafından gelen maddi yardım taleplerini kesinlikle kabul etmediğini söyledi. Kendilerinin Mersin Valiliği ile görüşerek, Valilik denetiminde ve kontrolünde bir organizasyon düzenlemesi yönünde adım attıklarını dile getiren Erin, “Aile, Türkiye ve dünyadan gelen maddi yardımları, kızlarının adının verileceği okul veya kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin önlenmesini amaçlayan eğitime yönelik rehabilitasyon merkezlerinin açılması amacıyla bu yardım taleplerini kabul etmiş bulunmaktalar. Kamuoyuna ve basına açıklama yapmalarının sebebi de herhangi bir farklı amaçlı, art niyetli insanların bunu kullanmalarını engellemek amaçlı” diye konuştu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.