Yarın okulların tatil olduğu iller 20 Şubat 2015

0
20 Şubat 2015 hangi illerde okullar tatil, okulların tatil olduğu iller 20 şubat 2015, Cuma günü okulların tatil olduğu iller, tatil haberleri, press haber, İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ, KASTAMONU'da okullar tatil mi, BARTIN'da okullar tatil mi, BALIKESİR'de okullar tatil mi, BOLU'de okullar tatil mi, SAMSUN'da okullar tatil mi, KIRŞEHİR'de okullar tatil mi, ZONGULDAK'ta okullar tatil mi, SİVAS'ta okullar tatil mi, NİĞDE'de okullar tatil mi, KIRIKKALE'de okullar tatil mi, AFYON'da okullar tatil mi, BURSA'da okullar tatil mi, KOCAELİ'de okullar tatil mi, DÜZCE'de okullar tatil mi, ÇORUM'da okullar tatil mi, TUNCELİ'de okullar tatil mi, TOKAT'ta okullar tatil mi, SAKARYA'da okullar tatil mi, ESKİŞEHİR'de okullar tatil mi,

Tüm yurtta etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla bir çok ilde eğitime ara verildi. Cuma günü tatil olan iller? Yarın hangi illerde okullar tatil? Ankara ve İstanbul’da okullar yarın tatil mi? Bütün bu soruların cevabı haberimizde.

 

ESKİŞEHİR’de okullar tatil mi?
Eskişehir’de, il merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verilmesi kararlaştırıldı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları yüzünden il genelindeki resmi ve özel eğitim kurumları bugün olduğu gibi yarın için de tatil edildi.
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamileler ise yarın idari izinli sayılacak.

SAKARYA’da okullar tatil mi? 
Sakarya’da etkili olan kar yağışı sonrası Cuma günü de okullar tatil edildiği öğrenildi.
Sakarya’da iki gün süren yoğun kar yağışı sonrası Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından Perşembe günü okullar tatil edilmişti. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleşen İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun bugün yapılan toplantısında olumsuz hava şartlarının, buzlanma ve don olaylarının devam etmesi sebebiyle tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında cuma günü de tatil edildiği açıklandı. Kamuda çalışan engelli ve hamile olan bayanlarında bir gün izinli sayılacağı bildirildi.

TOKAT’ta okullar tatil mi? 
Tokat’ta, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi.
Yazıcı, ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılar gözönüne alınarak, yarın okulların il genelinde tatil edildiğini bildirdi.

TUNCELİ’de okullar tatil mi?
Tunceli’nin Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.
Tunceli’de devam eden kar yağışı nedeniyle Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde okullar yarın tatil edildi. Öte yandan kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm köy yolları ulaşıma kapanırken, Ovacık ilçesine de yağıştan ötürü elektrik verilemiyor.

ÇORUM’da okullar tatil mi? 
Çorum ‘da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 20 Şubat cuma günü okullar tatil edildi. Çorum Valiliği ‘nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kar tatili kararı alındığı duyuruldu. Çorum Valiliği Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 20 Şubat tarihlerinde okulların tatil edilmesini kararlaştrdı. Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacağı belirtilen açıklamada, Kargı ve Bayat ilçelerinde kar yağışı olması halinde söz konusu iki ilçe için durumun yeniden değerlendirileceği kaydedildi.

DÜZCE’de okullar tatil mi? 
Düzce’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar bugün tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla okullarda eğitim-öğretime bugün ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi. Kocaeli Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ikinci öğretimlerde eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.

KOCAELİ’de okullar tatil mi?
Kocaeli’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki eğitime yarın ara verildi. Kocaeli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve yarın da etkisini artırmasının beklendiği vurgulanarak, bu nedenle tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liselerle rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime bugün ara verildiği ifade edildi. Kamuda çalışan engellilerle hamilelerin yarın idari izinli sayılacağına yer verilen açıklamada, mevcut kar yağışının olumsuz etkilerine karşı kentteki ilgili kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri almaları istendi.

BURSA’da okullar tatil mi? 
Bursa Valiliği , kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

AFYON’da okullar tatil mi? 
Afyonkarahisar’ın Sandıklı, İscehisar ve Bolvadin ilçelerinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitimebugün ara verildi. Alınan bilgiye göre, Sandıklı, İscehisar ve Bolvadin Kaymakamlıkları, ilçe merkezleri ve köylerinde etkili olan yağış ve tipi dolayısıyla ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesine karar verdi.

KIRIKKALE’de okullar tatil mi? 
Kırıkkale’nin Keskin, Sulakyurt ve Delice ilçeleri ile merkeze bağlı köylerdeki okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitimebugün ara verildi.Kırıkkale’de olumsuz hava koşulları nedeniyle Keskin, Sulakyurt ve Delice ilçelerindeki okullar ile merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı.

NİĞDE’de okullar tatil mi? 
Niğde’de il genelinde, Yozgat’ın 10 ilçesinde, Sivas’ın Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezindeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı.
Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
Aydıncık, Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Çandır, Sorgun, Çayıralan, Şefaatli ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi. Yenifakılı, Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda eğitim yapılmayacak.

SİVAS’ta okullar tatil mi? 
Sivas’ın ise Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Yarın bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

ZONGULDAK’ta okullar tatil mi?
Zonguldak’ta merkez ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışından ve buzlanma beklentisinden dolayı merkez, bağlı belde ve köyler ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.Engelli kamu görevlileri, hamileler ve kronik hastalığı bulunanların da bugün idari izinli sayılmasına karar verildi.

KIRŞEHİR’de okullar tatil mi?
Kırşehir’de yoğun kar yağışı ve kar fırtınası nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Meteorolojik tahminlerin değerlendirilmesi ve kar yağışının devam etmesi ihtimaline karşın buzlanma ve bu duruma bağlı olaylara ilişkin Kırşehir genelindeki köy okulları ve taşımalı sisteme dahil öğrencilerin eğitimlerine 1 günlüğüne ara verildi” denildi.

SAMSUN’da okullar tatil mi?
Samsun’da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe günü de tatil edildiği bildirildi. Samsun Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava şartlarından dolayı, ilkokul, ortaokul ve liselerin 19 Şubat 2015 Perşembe günü bir gün tatil edildiğini açıkladı. Kurt ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını ifade etti.

BOLU’de okullar tatil mi?
Bolu il genelinde 19 Şubat Perşembe günü tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valiliğinde yapılan açıklamada, “Aşırı soğuklar, buzlanma ve akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam edecek olması nedeniyle öğrencilerimizin sağlık ve ulaşımları göz önünde bulundurularak İl genelinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 19 Şubat 2015 günü 1 gün ara verilmesi uygun görülmüştür” ifadeleri kullanıldı. Bursa’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

BALIKESİR’de okullar tatil mi?
Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle bugün okullar tatil edildi.

BARTIN’da okullar tatil mi?

Bartın’da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Bartın Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Kar yağışının artarak devam etmesi ve ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle; ilimiz merkez ve merkeze bağlı köyler, Amasra merkez ve köyleri, Kurucaş ile merkez ve köylerindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 19 Şubat 2015 Perşembe günü bir gün olmak üzere ara verilmiştir.

KASTAMONU’da okullar tatil mi?
Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kastamonu’da iki gündür devam eden ve gün içerisinde etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde ve bağlı köylerde, eğitime bir gün ara verildi.

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL Mİ?
İSTANBUL ‘da yarın okullar tatil mi , sorusunun yanıtı akşam saat 19.30’da İstanbul Valiliği resmi sitesinden duyuruldu. İstanbul Valiliği okulların yarın (20 Şubat cuma) tatil edilmeyeceğini duyurdu.

İSTANBUL VALİLİĞİ TOPU KAYMAKAMLARA ATTI:

İstanbul Valiliği’nin kar tatili konusundaki yetkiyi ilçe kaymakamlıklarına bırakması üzerine, 5 ilçenin kaymakamlığı okulların yarın da tatil edildiğini duyurdu.

Yarın tatil olan ilçeler:

Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Beylikdüzü,  Büyükçekmece, Çekmeköy, Esenyurt, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Sancaktepe,  Sultanbeyli, Sultangazi, Gaziosmanpaşa ve Eyüp ilçelerinde, kaymakamlıklarca  eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

 

Valilikten yapılan önceki açıklama
Akşam İstanbul Valiliği ‘nin resmi sitesinden okullar tatil olacak mı sorusunun yanıtı duyuruldu. İstanbul’da kar tatili bitti İstanbul ‘da eğitim yarın yeniden başlayacak.

İstanbul Valiliği ‘nin resmi sitesinde okullar tatil sorusuyla ilgili şu açıklama yayınlandı;
“İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı etkisini kaybetmekte olduğundan yarın (cuma günü) eğitim ve öğretime devam edilecektir.

Ancak ilçelerimize yağan kar miktarındaki farklılıklar ve ara sokaklarda devam eden kar temizleme çalışmalarının mevcut durumuna göre eğitim ve öğretime devam edilmemesi hususunda karar, İlçe Kaymakamlıklarımızın yetkisine bırakılmıştır. Kamuoyunun bilgilerine duyurulur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here