Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

“Sağlam irade” ilanında sahtekarlık!

Politika, Tüm Haberler 7 Ocak, 08:08'de eklendi

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sivil Dayanışma Platformu’nun dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasını hemen öncesinde verdiği ‘Sağlam irade Cumhur’un başında’ ilanında adı yer alan bazı isimler, durumdan haberlerinin olmadığını ve metne destek vermediklerini söyledi.

 

İlanda imzası bulunan Prof. Dr. Suat Yıldırım ve Mehmet Kutlular ve Dr. Faruk Tuncer‘in olaydan haberlerinin olmadığı ortaya çıktı.

Bugün TV‘deki ‘Analiz’ adlı programa telefonla katılan ve ilanda imzası bulunan Prof. Dr. Suat Yıldırım, “Benim böyle bir platforma üye olmam da söz konusu değil, haberim de yok. Kaldı ki böyle bir metin hazırlandığına dair de bilgim yok. Dolayısı ile ne hazırlık safhasında, ne de ilan safhasında hiçbir hususta katiyen bilgim söz konusu değil” dedi.AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sivil Dayanışma Platformu’nun dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasını hemen öncesinde verdiği ‘Sağlam irade Cumhur’un başında’ ilanında adı yer alan bazı isimler, durumdan haberlerinin olmadığını ve metne destek vermediklerini söyledi. İlanda imzası bulunan Prof. Dr. Suat Yıldırım ve Mehmet Kutlular ve Dr. Faruk Tuncer'in olaydan haberlerinin olmadığı ortaya çıktı. Bugün TV'deki ‘Analiz’ adlı programa telefonla katılan ve ilanda imzası bulunan Prof. Dr. Suat Yıldırım, "Benim böyle bir platforma üye olmam da söz konusu değil, haberim de yok. Kaldı ki böyle bir metin hazırlandığına dair de bilgim yok. Dolayısı ile ne hazırlık safhasında, ne de ilan safhasında hiçbir hususta katiyen bilgim söz konusu değil” dedi. 'BENİM İMZAMA VE ŞAHSİYETİME VESAYET KOYMUŞLAR' Yıldırım, şu ifadeleri kullandı; "Metinde Anayasa Mahkemesi'nin vesayet rejiminin son kalıntısı falan gibi ithamlar denmiş. Ama ben burada görüyorum ki benim vesayetimi bunların aldığını görüyorum. Benim imzama, benim şahsiyetime vesayet koyduklarını görüyorum açıkça. Bunu kınıyorum ve benden özür dilemelerini bekliyorum.” Birçok gazetede tam sayfa yer alan ilanda ‘paralel’ olmakla suçlanan Anayasa Mahkemesi'nin ‘aklanma yeri olmadığı’ belirtiliyordu. İlanın, yolsuzluk operasyonlarının ardından AKP'den istifa eden ve 'tuzluk' olarak anılan İdris Bal, Hakan Şükür gibi isimler için hazırlandığı açıklanmıştı. 'YENİ ASYA'NIN TAVRI BELLİDİR' Yine aynı televizyon programına katılan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz de, Mehmet Kutlular'ın ismi de destek verenler listesinde olduğunun hatırlatılması üzerine, "Hayır, doğru değil” yanıtını verdi. Güleçyüz, “Bizim bu konulardaki duruşumuz bellidir. Gazete olarak bellidir. Mehmet Kutlular'ın tavrı da bellidir, duruşu da bellidir. Dolayısı ile hele tartışmalı bir konuda, ilanda ifade edilen mesaja destek verme anlamında bir beyanda bulunması kesinlikle söz konusu değildir" dedi.

‘BENİM İMZAMA VE ŞAHSİYETİME VESAYET KOYMUŞLAR’
Yıldırım, şu ifadeleri kullandı; “Metinde Anayasa Mahkemesi‘nin vesayet rejiminin son kalıntısı falan gibi ithamlar denmiş. Ama ben burada görüyorum ki benim vesayetimi bunların aldığını görüyorum. Benim imzama, benim şahsiyetime vesayet koyduklarını görüyorum açıkça. Bunu kınıyorum ve benden özür dilemelerini bekliyorum.”

Birçok gazetede tam sayfa yer alan ilanda ‘paralel’ olmakla suçlanan Anayasa Mahkemesi’nin ‘aklanma yeri olmadığı’ belirtiliyordu. İlanın, yolsuzluk operasyonlarının ardından AKP’den istifa eden ve ‘tuzluk’ olarak anılan İdris Bal, Hakan Şükür gibi isimler için hazırlandığı açıklanmıştı.

‘YENİ ASYA’NIN TAVRI BELLİDİR’
Yine aynı televizyon programına katılan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz de, Mehmet Kutlular’ın ismi de destek verenler listesinde olduğunun hatırlatılması üzerine, “Hayır, doğru değil” yanıtını verdi.

Güleçyüz, “Bizim bu konulardaki duruşumuz bellidir. Gazete olarak bellidir. Mehmet Kutlular’ın tavrı da bellidir, duruşu da bellidir. Dolayısı ile hele tartışmalı bir konuda, ilanda ifade edilen mesaja destek verme anlamında bir beyanda bulunması kesinlikle söz konusu değildir” dedi.AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sivil Dayanışma Platformu’nun dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasını hemen öncesinde verdiği ‘Sağlam irade Cumhur’un başında’ ilanında adı yer alan bazı isimler, durumdan haberlerinin olmadığını ve metne destek vermediklerini söyledi. İlanda imzası bulunan Prof. Dr. Suat Yıldırım ve Mehmet Kutlular ve Dr. Faruk Tuncer'in olaydan haberlerinin olmadığı ortaya çıktı. Bugün TV'deki ‘Analiz’ adlı programa telefonla katılan ve ilanda imzası bulunan Prof. Dr. Suat Yıldırım, "Benim böyle bir platforma üye olmam da söz konusu değil, haberim de yok. Kaldı ki böyle bir metin hazırlandığına dair de bilgim yok. Dolayısı ile ne hazırlık safhasında, ne de ilan safhasında hiçbir hususta katiyen bilgim söz konusu değil” dedi. 'BENİM İMZAMA VE ŞAHSİYETİME VESAYET KOYMUŞLAR' Yıldırım, şu ifadeleri kullandı; "Metinde Anayasa Mahkemesi'nin vesayet rejiminin son kalıntısı falan gibi ithamlar denmiş. Ama ben burada görüyorum ki benim vesayetimi bunların aldığını görüyorum. Benim imzama, benim şahsiyetime vesayet koyduklarını görüyorum açıkça. Bunu kınıyorum ve benden özür dilemelerini bekliyorum.” Birçok gazetede tam sayfa yer alan ilanda ‘paralel’ olmakla suçlanan Anayasa Mahkemesi'nin ‘aklanma yeri olmadığı’ belirtiliyordu. İlanın, yolsuzluk operasyonlarının ardından AKP'den istifa eden ve 'tuzluk' olarak anılan İdris Bal, Hakan Şükür gibi isimler için hazırlandığı açıklanmıştı. 'YENİ ASYA'NIN TAVRI BELLİDİR' Yine aynı televizyon programına katılan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz de, Mehmet Kutlular'ın ismi de destek verenler listesinde olduğunun hatırlatılması üzerine, "Hayır, doğru değil” yanıtını verdi. Güleçyüz, “Bizim bu konulardaki duruşumuz bellidir. Gazete olarak bellidir. Mehmet Kutlular'ın tavrı da bellidir, duruşu da bellidir. Dolayısı ile hele tartışmalı bir konuda, ilanda ifade edilen mesaja destek verme anlamında bir beyanda bulunması kesinlikle söz konusu değildir" dedi.

BirGün

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.