Sur Belediyesi: Öncelik Kobane’nin inşası!

0

Amed Sur Belediyesi ‘Sosyal Konut Projesi’ başlattı. Projenin tanıtımında konuşan Sur Belediyesi Eşbaşkanı Seyit Narin, 8 blok 88 daireden oluşan projenin kendi elektriğini güneş enerjisiyle sağlayacağını ifade etti. Narin,şu an önceliklerinin Kobanê’nin inşası olduğunu ifade etti.
Tüm duyarlı vatandaşların kampanyaya destek vereceğinden emin olduğunu ifade eden Narin, “Keşke yasalar elverseydi de bu projeyi Kobanê’de inşa edebilseydik ancak yasalar buna izin vermiyor. İleriki süreçte ‘Yerel Yönetimlerin Özerkliği’yle böyle bir projeyi sınır ötesinde de yapabileceğiz” ifadelerini kullandı.

ÖNCELİĞİMİZ KOBANÊ’NİN İNŞASI

Projenin önceden planlandığının altını çizen Narin, şu an önemli olanın Kobanê’nin inşası olduğunu ve bu yüzden projenin lokal tutulacağını ifade etti. Narin, “Kampanyayı lokal tutacağız. Önceliğimiz Kobanêli kardeşlerimizin topraklarına dönmesidir. Projenin tanıtımı için kentte çeşitli yerlere astığımız bilboard ve afişleri birkaç gün tutacağız sonra kaldıracağız. Proje önceden planlandığı için sadece tanıtımı yaptık. Önceliğimiz Kobanê’nin yeniden inşası olacaktır” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının ‘TOKİ’nin Kobanê’nin inşası için ne düşünüyorsunuz?’ sorusu üzerine Narin, “Kendi iradesi dışında 4 parçaya bölünmüş bir halkın evladı olarak, devletin samimiyetini göstermesi açısında bu bir fırsattır diye düşünüyorum. Kobanê’nin inşası için Avrupa ülkelerinden birinin orada rol üstlenmesi yerine Türkiye’nin oraya gitmesi gerekir” dedi.

Gündem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here