Tek rakibi THY olan dünyanın en hızlı Drone’si

0

Birçok amaç için kullanılabilen droneler en çok sinemada kullanılıyor. Tabi işi biraz abartarak bunu bir zevk haline getirenler de azımsanmayacak kadar çok. drone nedir, alta, freefly alta, Quadmovr, çekim teknikleri, sinema, kamera, hava çekimleri, filmler havadan nasıl çekilir, sinemada kamera, havadan kamera çekimi, en hızlı drone, drone çeşitleri, drone ne için kullanılır, drone kullanımı, drone nasıl kullanılır, thy, manşet,

Sinema ve dizi sektöründe helikopter kullanımının pahalı olmasından dolayı bir alternatif olarak kullanılan droneler ile eşsiz görüntüler çekilebildiği gibi, hobi olarak kullananlar da pek fazla. Hatta Çin’de bir restoran droneler ile paket servisi denemelerine başlamış. Sizinle paylaşacağımız iki drone videosu da iki farklı kullanımı gösteriyor. İlki en hızlı jetten bile daha hızlı denilebilecek ve bir o kadar da manevra kabiliyeti yüksek bir drone, diğeri ise bir video çekimi esnasında kullanılan drone, iyi seyirler.

1. Quadmovr’un Minicp120 x2208 model drone’u daha önce gördüklerimize hiç benzemiyor. O kadar hızlı ki bulutların üstüne çıkması birkaç saniyesini alıyor.

[youtube id=”8p5uDf9i_Yc” align=”center” maxwidth=”800″]

 

2. Freefly ALTA örneğimizde ise sinemada kullanılan bir drone var. Hava sineması topluluğunun uçmak için tamamen yeni bir yol olarak öne sürdüğü ALTA’nın, profesyonel film yapımcılarının gökyüzünden kendi hikayelerini anlatmak için sinemacılara bir güç verdiğini söylüyor.

[vimeo id=”124568659″ align=”center” maxwidth=”800″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here