Themba Dhlamini adlı Afrikalı gencin cansız bedenini taşımadılar

0
Themba Dhlamini, afrikalı genç, polis, cansız beden,

Afrikalı üniversite öğrencisi Themba Dhlamini intihar ettikten sona hem polis hem belediyenin temizlik işçisi 21 yaşındaki gencin bedenini taşımak istemedi.

Aydın’da Güney Afrika‘dan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi‘ne okumaya geldiği belirtilen 21 yaşındaki Themba Dhlamini isimli genç, bir apartmanın en üst katına çıkarak merdiven boşluğunda intihar etti. Yaşamına son veren Afrikalı öğrencin cansız bedeni polisin de belediye işçilerinin de taşımak istememesi ise Türkiye‘de “insan hayatına olan duyarlılığı” bir daha gösterdi.

“BELİMDE SIKINTI VAR”- “ALERJİMİZ VAR”

Haber Türk’ün yer verdiği habere göre, asansörün dar olması nedeniyle merdivenlerden taşınması gereken Themba Dhlamini‘nin cenazesinin taşınması konusu, belediye cenaze hizmetleri görevlisi ile polis arasında tartışma konusu oldu.

Polis görevin kendilerine ait olmadığını ve bellerinde sıkıntı olduğunu gerekçe göstererek görev kime ait ise görev sahibinin yapmasını istedi. Bunun üzerine sadece bir kişi olan cenaze görevlisi belediyeye arayıp bir çöp ekibi istedi. Çöp toplama kamyonu ile bölgeye gelen temizlik görevlileri de alerjileri oldukları gerekçesi ile cesedin kaldırılması işine karışmayınca Afrikalı üniversite öğrencisinin cesedi bir süre ortada kaldı.

Themba Dhlamini, afrikalı genç, polis, cansız beden,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here