Titanyum kaplama firmaları

0

Titanyum kaplama firmaları arasında en iyilerinden olan Diamond Kaplama, Titanyum Nitrür kaplama üzerine ihtiyaçlarınızı karşılıyor ve sizlere bu konuda ellerinden geldiğince destek oluyor. Piyasada bu iş üzerine kurulan birçok kaplama firması var. Fakat sizin için önemli olan, çalışmak için doğru firmayı tercih edebilmektir.

Diamond Kaplama 2013 yılından bu yana Titanyum kaplama firmaları arasında yerini almış, kaliteli hizmet, memnun müşteri politikası ile hizmet vermeye devam etmiş bir firmadır. Diamond Kaplama olarak birinci öncelikleri, müşterilerinin onlara güvenerek teslim ettiği işlerini, sorunsuz ve zamanında teslim etmektir. Fakat bunun yanı sıra yapılan işin kalitesi, bu sektörde en büyük rolü oynamaktadır. Titanyum Nitrür kaplama yapılan bir ürün kısa bir süre içerisinde deforme oluyor ve tekrar kaplama işlemi yapılmasını gerektiriyorsa, bu durum o işin zamanında yeteri kadar önemsenmediğini ve dikkatli yapılmadığını gösterir.

Diamond Kaplama gerek fiyat politikaları, gerekse yaptıkları işin kalitesi ile Titanyum kaplama firmaları arasında, zirvedeki yerini koruyor ve her geçen gün başarılarına bir yenisini daha ekliyor. Yapılan işin kalitesi ile doğru orantıda firmalar müşterilerden çok yüksek ücretler talep etmektedir. Fakat onlar, bu noktada müşterilerinin bütçesini düşünüyor, en yüksek kalitede işi yaparken, piyasanın yarı fiyatına ücretler talep ediyor.

TİTANYUM NİTRÜR KAPLAMA NEDİR?

Titanyum Nitrür kaplama nedir, hangi ürünlerde, hangi amaçlar doğrultusunda yaptırılır gibi sorularınızı yanıtlayarak sizlerin de bu konuda bilgi sahibi olmanızı istiyoruz. Titanyum Nitrür kaplamanın kısaltılmış hali TİN’dir. Bu uygulama, çelik işleme endüstrisi içerisinde yapılan ilk kaplama olup, renginin altın sarısı olması ile dikkat çekmektedir.

İşlem uygulanırken, ilk olarak 500 C derecede ısıtılmış olan hız çeliklerinin yüzeylerini kaplamak için kullanılan Titanyum Nitrür, 1980’li yıllarda kullanılmaya başlayıp, günümüze kadar gelmiştir. Birçok işleme ve kesme takımları üzerinde ve kalıp endüstrisi içerisinde kullanılmaktadır. Titanyum Nitrür kaplama uygulaması, PVD kaplama uygulamasının barındırdığı tüm özellikleri kapsamakta ve bu kaplama çeşidi şiddetle tavsiye edilmektedir.

Titanyum Nitrür kaplama uygulamasına ait özelliklere aşağıdan ulaşabilirsiniz;

  • Sertlik: 2.000-2.300 HV
  • Kaplama Isısı: 200-500 C derece arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Termal Oksidasyon Derecesi: 500-600 derecedir.
  • Yüzey pürüzlülüğü: 0,2
  • Renk: Altın Sarısı
  • Kalınlık: 2-5 mikrometre
  • Sürtünme Katsayısı: 0,6

Bu kaplama çeşidinin kullanım alanları hakkında bilgi vermek gerekirse, fazlası ile güvenilir ve aynı zamanda steril bir madde olması sebebi ile başta gıda ve medikal olmak üzere talep edilen ve istenilen her alanda kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here