Yanal’dan federasyona isyan!

0
Yanal'dan federasyona isyan!

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal, 5 futbolcusunun Afrika Kupası’na gitmesiyle ilgili federasyondan yakındı. Yanal, “Bizim maçımızı pazartesi oynatmak zorunda değillerdi” diye isyan etti.

 

Trabzonsporun deneyimli Teknik Direktörü Ersun Yanal, sert açıklamalarda bulundu. Trabzonspor’un pazartesi maç oynamasına vurgu yapan tecrübeli hoca, “5 futbolcumuz Afrika Kupası‘nda mücadele ediyor. Bu konuda federasyona müracaat ettik ve maçımızın cuma günü oynanmasını istedik. Ancak kabul ettiremedik” ifadesini kullandı. Yabancı ülke federasyonlarının da, milli oyuncuların salı günü kampa katılma isteğimizi kabul etmediğini belirten Yanal, şöyle devam etti: “Burada Trabzonspor hem organizasyon adına, hem de adalet adına çok uygun koşularla karşı karşıya kalmadığını düşünüyorum. Federasyon, adaletli davranmıyor.”Yanal'dan federasyona isyan!

Mutlu değiliz
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 2-2 sona eren Balıkesirspor maçından sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu. İlk olarak deplasmanda oynadıkları karşılaşmayı değerlendiren Yanal, “Sonuçtan çok mutlu değiliz. Oyunu kontrol etmek, topun her seferinde sende olmasını sağlamak güzel bir şey. Yediğimiz iki golü tartışmak lazım. Bize yakışmadı. Çok amatörce iki gol yedik, hatta amatörce bir maç yaptık. Son dakikada bir puanı kurtarmış gibi görünmek benim çok hoşuma gitmedi” ifadelerini kullandı.

Transferler bir haftaya biter
Transfer hakkında da konuşan Yanal şunları söyledi: “Yaklaşık 1,5 aylık dönem için oldukça önemli tespitlerimiz oldu. İyi oyunculardan kurulu bir takım var. Bu ahengi doğru yaratmak zorundayız. Aksilikler mutlaka vardır. Önümüzdeki dönemde takımı doğru oyuncularla takviye etmek zorundayız. Çalışmalarımızı bu yönde yaptık. Transferleri 12-15 Ocak arasında bitireceğimizi düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here