Akademisyenlerden çözüm için 4 maddelik yeni bildiri

0
Baskın Oran, çatışmalı ortamın son bulması için akademisyenlerin 4 maddelik yeni bildirisini açıkladı.

Baskın Oran, çatışmalı ortamın son bulması için akademisyenlerin 4 maddelik yeni bildirisini açıkladı. 

 

Baskın Oran katıldığı Bir de bunu dinle adlı Sputnik’in radyo programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve PKK‘ye yönelik 4 maddelik yeni bildiriyi açıkladı.

Akademisyenlere yönelik başlatılan linç girişimlerini de değerlendiren Baskın Oran, “Akademisyenler, “Bu suça ortak olmayacağız” diyerek Güneydoğudaki çatışmaların bir an önce durdurulmasını istedi kıyamet koptu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aydınları, “Bunlar aydın değil karanlık, kapkaranlık” diye suçladı, sonra suçlamanın dozunu arttırdı, alçak, hain, zalim sıfatlarını kullandı. Üniversiteler imzacı akademisyenlerin peşine düştü, savcılar hızla harekete geçti” dedi.

Gelişmeler üzerine aydınlar hazırladıkları yeni bildiride, “Erdoğan’a 12 Eylül hatırlatması, PKK’ye de kör terör” uyarısı yaptı.

 

İşte akademisyenlerin 4 maddelik yeni bildirisi:

1. Erdoğan rejimi bizzat yarattığı kargaşayı bahane ederek resmi ideoloji dışındaki farklı düşüncelerini ifade eden akademisyenler başta olmak üzere Türk halkına 12 Eylül’ü aratacak bir baskıyı asla uygulayamaz.

2. Hendekler ve barikatlar denilen olay bugünkü kargaşanın sebebi değildir. Kürtlere 1919’dan bu yana verilip tutulmayan sözlerin, son olarak da müzakere masasının devrilmesinin yarattığı hayal kırıklığının ve Kürtlere uygulanagelmiş boğucu baskının günümüzdeki koşulları sonucudur.

3. Erdoğan rejimi bunları bahane yaparak kendi Kürt vatandaşlarını öldüremez, zulmedemez, onurlarını ayaklar altına alamaz, cenazelerini zırhlı araçlar arkasında sürükleyemez, kentlerini harabeye çeviremez.

4. PKK ise Kürtlerin imha edilmesi politikası ile mücadele ederken kör teröre kayarak sivillere zarar veremez, kendi halkını çaresiz bırakamaz, iktidara daha büyük baskı uygulama fırsatı yaratamaz.

[youtube id=”Xr3mKxcgVng” align=”center” maxwidth=”800″ grow=”yes”]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here