Ana SayfaYaşamAltın Yüzük

Altın Yüzük

Bir altın yüzüğün boyutunu düşünürken, yüzüğün parmağınıza nasıl oturacağını düşünmek önemlidir. Çok küçük veya büyük yüzükler rahatsız olabilir ve elinizde strese neden olabilir. Satın almadan önce farklı yüzük boyutlarını deneyin ve hem rahat hem de şık olanı bulduğunuzdan emin olun.

Çeşitli şekillere sahip altın yüzükler eğlenceli ve benzersiz olabilir. Rahat olduğunuz bir şekil seçin ve tasarımın orijinal ve benzersiz olduğundan emin olun. Örneğin klasik tasarımları seviyorsanız oval veya pırlanta yüzük yerine yuvarlak veya kare yüzük tercih edin.

Giyerken kendinize güvendiğiniz ve cilt tonunuzu tamamlayacak bir renk seçin. Her insanın ten rengi farklı olduğundan, bir favoride karar kılmadan önce farklı renkleri deneyin. Hangi rengin size ve takı stilinize en uygun olacağını mutlaka kuyumcunuzla görüşün!

Altın kaplama bir yüzük satın almakla ilgileniyorsanız, hangi tür altın kaplamanın sizin için en uygun olacağını düşünmeniz önemlidir (standart veya ek). Standart altın kaplama, yüzüğün ilave metal (gümüş gibi) içermediği anlamına gelir, bu nedenle zamanla kararmaz; Bu çoğu insan için iyidir çünkü yüzüklerin takıldığında nasıl göründüğünü veya ses çıkardığını etkilemez. Ek altın kaplama, yüzüğe bazı değerli metaller (paladyum gibi) ekler, bu da zamanla kararabileceği anlamına gelir ancak aynı zamanda standart altından daha pahalı ve resmi görünür. Yüzüğünüzü her zamankinden daha sık takmak istiyorsanız, ancak görünümünü korumakla ilgili ekstra maliyetler istemiyorsanız, bu harika olabilir.

Altın yüzüğü iyi durumda tutmak için altın yüzük her ay yumuşak bir sabun ve su ile temizleyin. Sorunsuz çalışmasını sağlamak için halkayı birkaç ayda bir az miktarda yağla yağlayın. Kararmasını veya parlaklığını kaybetmesini önlemek için yüzüğü serin ve karanlık bir yerde saklayın.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Paris Moda Haftası’ndan ‘Yeter ilerlediğimiz, artık geri dönebiliriz’ dedirten defile

Kimisi modaya göre hayatını şekillendirir kimisinin uzaktan yakından ilgisi yoktur ya...

Mutlaka izlemeniz gereken En iyi 20 özgürlük filmi

En iyi özgürlük filmleri demişken Jean Cocteau'nun şu sözünü hatırlatmadan geçmemek...

En iyi 30 Facebook sayfası

Sosyal medyanın en çok kullanılan mecralarından biri olan Facebook hayatımıza girdi...

Suriyeli ressam Abdullah el Ömer’den ‘dünya liderleri mülteci olursa’

Suriyeli ressam Abdullah El Ömer, 7 yıldır iç savaşın devam ettiği...

Tartışı-Yorum

Press Haber üretimlerinize yer veriyor

Üniversiteden yeni mezun olduğumuzda ve iş için kapıları çalmaya başladığımızda önümüze çıkan en büyük sorun ‘deneyim’ oldu. Her medya şirketi deneyimimiz olup olmadığını sordu ve varsa daha önceki çalışmalara...

Hasan Cemal: 7 Haziran’da oyum HDP’ye!

T24 yazarı Hasan Cemal, 5.3.2015 tarihli yazısında oyunu HDP'ye vereceğini açıkladı. Cemal yazısında "Başkan babalık hayalleri uçup gidebilir. Bunun içindir ki, Erdoğan’la tetikçileri HDP’yi hedef tahtası haline getirdiler" ifadelerini...

SARAY-(CIK) (Tolga Yumrukaya)

Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya KISACA Kentsel dönüşüm, varlıklı sınıfın düşük gelirli insanları kent dışına atma planıdır.Gölcük depreminden sonra gündemimize geldi kentsel dönüşüm konusu. Yıllarca belediyelerin plansız, izinsiz ve kalitesiz yapılaşmaya göz...