ANHA: Türkiye Cerablus’a girdi

0
Türkiye Cerablus

ANHA’nın yerel kaynaklara dayandırdığı haberlere göre Türk ordusu Cerablus’a girdi. Haber’de binin üzerinde askerin Cerablus üzerinden Suriye’ye geçtiği de iddia edildi.

 

ANHA’nın haberine göre Türk ordusunun mayın arama ve temizleme cihazı bu akşam saatlerinde askeri araçlar ve iş makinaları eşliğinde Cerablus sınır kapısı üzerinden Suriye topraklarına girdi. Türk askerlerinin sınırı geçtikten sonra da Suriye toprakları içinde arazide batı yönüne doğru hareket etti.

ANHA’ya konuşan kaynaklar Türk ordusunun Suriye topraklarına girdiğini, hareketliliği gözle görebildiklerini belirterek, IŞİD’in de Türk askerine hiçbir tepki vermediğini, yerinden hareket etmediğini ve sadece onları izlemekle yetindiğini kaydetti.

ANHA'nın yerel kaynaklara dayandırdığı haberlere göre Türk ordusu Cerablus'a girdi. Haber'de binin üzerinde askerin Cerablus üzerinden Suriye'ye geçtiği de iddia edildi.

 

‘BİN ASKER GEÇTİ’ İDDİASI

ANHA’nın yerel kaynaklardan aldığı ama henüz teyit edilmeyen habere göre ise, Türk ordusundan yaklaşık bin kişilik bir askeri güç Suriye topraklarına girmiş durumda. Bu askerler sınıra yakın bir alanda Suriye topraklarında konumlanmış bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here