Ana SayfaHaberlerEmlakAnkara’da emlakçılara bilgilendirme toplantısı

Ankara’da emlakçılara bilgilendirme toplantısı

Emlak-gayrimenkul alım satımını düzenleyen yönetmelik ile sektörünün sorunları Ankara’da konuşuldu.

“Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik (Deneyim, Denetimler, Yetkisiz İlanlar) ve 538 Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Emlak Portalları) İle İlgili Konular” Bilgilendirme Toplantısı, Türk Tarih Müzesi Konferans Salonu’nda Ankara ve diğer illerden gelen emlak sektörü temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, katılımcılara hitabında emlak sektörünün temsilcileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Programa ev sahipliği yapan Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, emlak sektörünün son yıllarda hızlı bir değişim içerisinde olduğunun altını çizdiği konuşmasında şunları ifade etti: “Öncelikle programımıza teşrif eden Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver Demirel’e, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Sektörel Ticaret Daire Başkanı Sayın Özgür Karacaoğlu’na, Ankara Gelir İdaresi Grup Müdürü Sayın Ali Aslankaya’ya, Ankara Gelir İdaresi Grup Müdürü Recep Serdar’a, Ankara Ticaret İl Müdürü Sayın Yavuz Karaer’e,Ticaret Uzmanı Sevil Özakça’ya, davetimizi kabul edip Adana, Antalya, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Manisa, Polatlı, Sakarya, Samsun’dan katılım gösteren Meslek Odaları Başkanlarıma, Oda Avukatımız Celal Kaşak’a ve değerli meslektaşlarıma hoş geldiniz diyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sektörün Meslek Odaları olarak hepinizin de malumunuz olduğu üzere 5 Haziran 2018’de Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ile güvenli alışveriş çatılarını oluşturan müşterilerinin beklentilerine, hassasiyetlerine cevap vermeye çalışan odalarımızın en büyük eksikliğini yaptırım ve denetim mekanizmalarının işlevselliği konusunda yaşanmakta olduğunu huzurunuzda belirtmek isterim.

Mesleki anlamda birçok sorun yaşayan gayrimenkul danışmanları sanki sorun bizden kaynaklanıyormuş gibi bir algının ortasında kalmıştır. Biz odalar olarak sorumluluk almak istiyoruz bu mücadelemizi her platformda dile getireceğiz.

Ülkemizdeki söylemlerden en çok etkilenen sektör gayrimenkul sektörüdür. Türkiye’ye güven verilmesi, sektörün algısının yükseltilmesi, bakanlıkların kurumsal ve finansal destek vermesi, sektörün gelişmesinde önem arz etmektedir.

Şimdi bu salonda birlikte büyümeye, bilgilenmeye devam edeceğiz. Hayatımızda her şey  hızlı gelişmekte, sektör olarak bizler de bir değişimin içerisindeyiz ve mesleki anlamda yeni düzenlemeler gelmektedir.

Kıymetli Oda Başkanlarım el ele birlikte, üyelerini güçlendiren, üyeleri ile güçlenen, bu güçle yaşam ve yatırımda, ekonomik  sosyal hayatında fark oluşturmak için etkin kaynakları ve teknolojiyi kullanarak, etik değerlere bağlı yetkin bir sektörü, hep beraber sağlamak zorundayız.

Birlikteliğimizi sektörün bütün katmanlarına ulaştırabilen, herkesi kucaklayan bir çatı ve birlik inşa edebilirsek,  bizi muhatap olarak kabul edeceklerdir.

Sorunları birlik ve beraberlik içerisinde aşacağımıza olan inancımla, bugünkü buluşmamızın başarılı, istenen sonuçların alınmasına vesile olmasını diliyor, programımıza katılımlarınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Yaklaşık 700 sektör temsilcisinin katılım gösterdiği toplantı, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Sektörel Ticaret Daire Başkanı Özgür Karacaoğlu, Ankara Gelir İdaresi Grup Müdürleri; Ali Aslankaya ve Recep Serdar’ın bilgilendirme konuşmaları ve soru cevaplarla devam etti.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Godard’tan Haneke’ye Avrupa sinemasından en iyi 10 sanat filmi

Press Haber | Avrupa sinemasının kuşkusuz Hollywood ile ayrılan en büyük...

Dünyadaki En Garip Düğün Örf ve Adetleri!

Çeviri/Günel Abdullayeva Tekcan Ah bu düğün var ya bu düğün! Bu seremoni...

7 maddeyle, yeni bir gözlüğe ihtiyacınız var mı?

Halihazırda gözlük takan bireyler de yeni reçeteye ihtiyaç duyabilir ve bunu...

Curtis Wiklund’dan illüstrasyonlarla bir aşkın 365 günü

Bir düğün fotoğrafçısı olan Curtis Wiklund, mutlu aile hikayesini her gün...

Tartışı-Yorum

Kerbelâ’ya Giderken İmam Hüseyin’e Veda

Muharrem ayının 10.  Gününde (10 Ekim 680) şafakla birlikte saldırı başladı. Bir tarafta 5 bine yakın Halife Yezid’in ordusu, diğer tarafta 72 savaşçı. Adil olmayan, eşit şartlarda gerçekleşmeyen bir...

Fikirsiz fikir sahipleri

Mehmet Uzun* - Tartışı-Yorum “Ustalık” dönemiyle kendini belli eden otokratik yönetimin neşter vurduğu sahalardan biride hiç şüpehiz akademi olmuştur. Ülkemiz üniversitelerinde öteden beri endişe verici düzeyde olan bilimsel kaygı yerini...

TUZAKLARDA BUGÜN….

Yakın zamanda, ülke gündemine oturan "profilime neden bakıyorsun?" başlığı ile hashtag ile dolandırıcılar X uygulaması ile  birçok platform kullanıcısını mağdur etti