Ana SayfaHaberlerEğitimBakırköy’de Özel Anaokulu ve...

Bakırköy’de Özel Anaokulu ve Devlet Anaokulu Tavsiyeleri

Bakırköy’de birçok devlet ve özel anaokulu bulunmaktadır. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almasını sağlamak için bu kurumları iyice araştırmak ve eğitim kalitelerini iyi bir şekilde bilmeliyiz.

 

Devlet okullarında ders sayıları çok azdır. Sanat bilim ve hayal dünyalarına hitap eden dersleri, müfredatları ve bunları uygulayacak yeterlilikte öğretmen kadrolarına sahip değiller. Tüm bu olumsuzluklara rağmen çocuğunuzu kamuya ait bir anaokullarına göndermek istiyorsanız Mustafa Pars Anaokulunu tavsiye edebilirim.

 

Özel anaokullarında ise durum çok daha farklıdır. Eğitim yöntemleri bakımından çok daha gelişmiş ve Avrupa normlarında öğretim yapan özel okullar var. Bu okullarda birbirinden çok farklı modern eğitim metotları uygulanıyor.

hakkında a Anaokulu 

Bu metotlardan bazıları;

High Scobe Metodu : “planla, yap, değerlendir.” bu süreç öğretmenlerin “çalışma zamanında ne yapmak istersiniz?” sorusuyla başlar. Planlarını belirten çocuklar, uygulamaya geçerler. Sürecin son aşaması olan değerlendirme kısmında öğretmenleri ile beraber uygulamalarını değerlendirirler.

 

Gems Programı :Bir tür matematik ve fen etkinliğidir. Bu programda fen ve matematik dersleri; uygun ortamlar hazırlanarak deneylerle, araştırmalarla, kendi fikirleriyle ve kaynak materyallerle keyifli ve eğlenceli hale getirilir.

 

Montessori Eğitimi: Çocuğa öğretmenden bağımsız bir biçimde, kendi kendine yapabilme, fırsat verme, kendini yönetebilme gibi becerileri kazandırmayı hedefler. Bu eğitim metodunda öğretmen çocuklara materyalleri verir fakat müdahale etmez.

 

Scamber: Bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocukların çok boyutlu düşünmelerini ve yaratıcı çözümler üretmelerini sağlar. Temel olarak, bir nesne seçilir ve çocuğa nesne ile ilgili sorular sorulur. Sorular yedi farklı biçim taşıyabilir; yer değiştirme, birleştirme, uyarlama, değiştirme, diğer kullanımların yerine koyma, yok etme ve tersine çevirme.

 

Reggio Emilia: Bu eğitim Metodunun temel özelliği işbirliğine dayalı bir öğrenme sistemi olmasıdır. Birlikte hareket etmeyi, sosyal yapı içerisinde diyalog kurabilmeyi, ahengi ve öğrenme kavramlarını vurgular.

 

Bu eğitim metotlarıyla çocuğunuz eğitim hayatına sistematik bir şekilde başlar ve öğrenme deneyimini zenginleştirir.

 

Peki, bu eğitim metotlarını uygulayan okullar var mı?

Öncelikle yukarıda anılan eğitim tekniklerinin birçoğu, yenilikçi eğitim sistemi ile tüm dünyanın dikkatini çeken ve bu alanda inanılmaz bir ilerleme kaydeden Finlandiya’dan alınmıştır.

 

Bu eğitim metotlarını başarıyla ve ciddiyetle uygulayan, okul öncesi eğitim kavramının tüm bileşenlerini başarıyla bir araya getirmiş az sayıda okul bulunmaktadır. Bu okullardan biri de İstanbul Bakırköy ilçesinde bulunan Yetenekli Eller Anaokuludur. Yukarıda kısaca değindiğimiz eğitim metotları ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız okulun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yetenekli Eller Anaokulu : www.yeteneklieller.com.tr

 

 

Listeler

1 Yorum

  1. Kızım Asya yaklaşık bir yıldır BAKIRKOY LIDERLER ANAOKULU gidiyor.Asya okula başlamadan dikkat dağınıklığı olan,kurallara uymayan ve ingilizce hakkında hiçbir şey bilmeyen bir çocuktu. Liderler ailesiyle tanıştıktan sonra Asya da çok güzel değişimler oldu. Öğretmenlerimiz ve okul kurucusu Tümay hanımın yönlendirmeleri ile Asyada inanımaz ilerlemeler kaydettik . Eskiden kafeye, oyun alanlarına gidemezdik çünkü Asya hiç yerinde durmaz sürekli ayağa kalkar, sürekli ağlardı ama artık Asya ile her yere gidebiliyoruz 🙂 ingilizce bilmeyen kızım artık evde babasıyla hep ingilizce konuşuyor. İyi ki Topkapı Liderler ile tanışdık. Tümay hanım ve öğretmenlerimize teşekkürü borç bilirim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

“Ankara’da gezecek yer yok diyenlere!” 10 müthiş mekan

Ankara'da gezecek yer yok, konuk geldi nereye götüreceğim ya da...

Mücadeleleriyle tarihte yer edinen Ortadoğu’nun 3 leylası

 Dünyanın mazlum halkları bir yandan var olma mücadelesi verirken bir yandan...

10 maddede muzun saymakla bitmeyen faydaları

Muz deyip geçmeyin, muza sıradan bir meyve gözüyle bakmayın. Muzun faydaları...

Rob Gonsalves’in elinden çıkmış 37 muhteşem resim

Optical Illusion Paintings By Rob GonsalvesThe beautiful and mind-bending illusions in...

Tartışı-Yorum

Düşünürken

Sevgili okur bu atmosferde yazı yazmak hiç olmadığı kadar zor, öyle ki ciğerden kaleme kan çekmek kalemden kağıda mürekkep akıtmaktan daha kolay. Neden mi? Öyle bir iklim yaşıyoruz ki...

Müslümanı şeytanlaştıran Kürt sorunu!

Her şey apaçık ortadayken, gerçekleri anlatmanın bu kadar zor olması nasıl bir sancıdır? Hâlbuki bir tokat yese en fazla ikincisinde kendisi de karşıdakine elini kaldırıp vuracak ve bunu da...

Üşüyor bir coğrafyanın yüreği

'Eylül Mayıs'a dönüşecek...'Geo Milev Üşüyor bir şehrin yüreği,  geceler buzdan karanlık. Yan yana dizilmiş çadırlar kanıyor. Üşüyor yeryüzü ve şehrin sokaklarında geziyor soğuk. Bir çocuk gözlerinde acının izlerini taşıyor. Bir...