Çene Kisti Ameliyatı

0

Günümüzde birçok insanın farkında olmadan ağız ve diş sağlığının bozuk olduğu görülmektedir. En çok yapılan ameliyatlar arasında yer alan çene kisti ameliyatı detayları yazımızda.

Çene Kisti Nedir?

Çene kemiği içerisinde yer alan içinde sıvı dolu olan ve etrafı epitel isimli bir zarla çevrili olan oluşumlar kist olarak adlandırılmaktadır. Vücudumuzda bulunan kemikler içerisinde en çok çene kemiklerinde kist oluşumu görülmektedir. Genel olarak anlaşılması ve hasta tarafından teşhis edilmesi zor olan bu durumun daha kötü boyutlara ulaşmadan kısa süreler içerisinde tespit edilebilmesi için mutlaka periyodik kontrollerin zamanında yaptırılması gerekir. Bu oluşan kistlerin temizlenebilmesi için çene kisti ameliyatı yapılması gerekmektedir.

Çene Kisti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel olarak kistlerin oluşma nedenleri sağlıksız dişlerdir. Bu nedenle kiste neden olan diş alınarak kistler ameliyatla temizlenmektedir. Yeteri kadar temizlenmeyen kistler ilerleyen süreçlerde daha büyük sorunlara neden olabileceğinden uzman ekiplerden destek alınması gerekecektir. Ağız ve diş sağlığı konusunda bunca yıldır verdiğimiz hizmetler nedeni ile birçok sorunda olduğu gibi çene kisti ameliyatında da Yrd.Doç.Dr. Ayşe YILMAZ önderliğinde büyük işler yapabilmeyi başarıyoruz. Yaşadığınız bu tarz sorunlar için mutlaka kliniğimize uğramanız gerekmektedir. Uygulanacak olan tedaviler sayesinde daha sağlıklı olabilmeniz de sağlanacaktır. Eğer ağız ve diş sağlığı konusunda sorunlar yaşıyorsanız çene kisti ameliyatı gibi birçok sorunla ilgili olarak bilgi almak için www.pourdent.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here