10.1 C
İstanbul
Salı, Mayıs 11, 2021
spot_img

Dar Gelirliler Toki ile Ev Sahibi Oluyor
Ev sahibi olabilmek günümüzde ki konut fiyatlarına bakıldığında çok da mümkün duran bir ekonomik faaliyet değildir. Tabi çok paranız varsa bu sorun olmayacaktır. Ancak alt gelir ve orta gelir sınıfına dahilseniz kendinizi çok zorlamanız gerekiyor. Bu durumun insanlar için can sıkıcı olduğu bilen devlet tarafından oluşturulan TOKİ tarafından yardımcı oluyor. Kira bedeli öder gibi ev sahibi olma fırsatı bu sayede insanlara sunuluyor. Tabi herkesin bu fırsattan yararlanma şansı bulunmuyor. Ancak şartları yerine getiren ve bunları ispatlamayı başaran insanların bu evlerden birisine sahip olabileceğini belirtelim. 800 binin üzerinde ev teslim eden kurumda bu detaya çok fazla dikkat edildiğini söylememiz gerekiyor.

TOKİ içerisinde ev sahibi olmak istiyorsanız sağlamanız gereken çok sayıda şart vardır. Öncelikle 25 yaşını doldurmanız gerekiyor. Bu yaşın altında olanların başvuru yapmasına izin verilmiyor. Bunun yanında alt gelir grubunda olduğunuzu ispatlamanız gerekiyor. Bunun için gelir seviyenizin 4500 TL’nin altında olması gerekiyor. Bu hane halkı geliri olarak belirtilmiştir. Yani hanenizde yaşayan insanların ortak gelirlerinin bu seviyenin altında olması gerekiyor. Daha önce TOKİ evlerinde birisini alanlarda ev alma şansını tekrar kullanamıyor. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir detayda başvurunuzu zamanında ve doğru bir şekilde yapmak gerekiyor. Başvuru için yapmanız gerekenler de bulunuyor. Bu da ev almak isteyenler için önem arz ediyor.

Toki başvuruları için yaşadığınız il ya da ilçede ki Ziraat Bankası ya da Halk Bankası şubelerinden birisine giderek sözleşme imzalamanız gerekiyor. Bu konuda açıklamalar yerel kurumlar tarafından size ulaştırılacaktır. Başvuru yapma tarihinizi kaçırmak istemiyorsanız yapmanız gereken kurumum web sitesini düzenli olarak takip etmelisiniz. Bu konuda ki bilgiler düzenli aralıklar ile sitede veriliyor. Bu sayede amaçlanan ev sahibi olmak isteyenlerin bunlara dikkat etmesi gerekiyor. Bu detayların incelikle hazırlanması ve sorunun oluşmaması için özenle takip edilmesi gerçekten ihtiyaç sahiplerine evlerin ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu sayede buradaki evlerin bir ticaret malzemesi yapılmasının da önüne geçilmesi amaçlanıyor. Şuana kadar ki işleyiş ile bunu başardıklarını söyleyebiliriz.


Son Haberler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,188BeğenenlerBeğen
1,092TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler