Ana SayfaHaberlerDünyadanDemirtaş İstanbul Sancaktepe'de konuştu

Demirtaş İstanbul Sancaktepe’de konuştu

Diyarbakır’da dün yaşananlardan sonra HDP Eşbaşkanı Demirtaş bugün İstanbul Sancaktepe’de bir miting düzenledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın kendisi için, “Ben Eş Başkanı dün aradım telefonuma çıkmıyor. Neden çıkmıyorsun? Bu kadar uzakta. Ekranlarda istediği gibi söyleyecek biz onlara bir şey söyleyince beyler rahatsız olacak.” sözlerine yanıt veren Demirtaş, “Şimdi telefonla bana ulaşmaya çalışmış sen ülkenin Cumhurbaşkanı

isen bize iki aydır hakaret etmeyecektin, bizi kurt sürülerinin önüne atmayacaktın. Bugün miting yapmak yerine Diyarbakır meydanında taziyeye katılacaktın. Ülkenin Cumhurbaşkanı isen AKP’ye oy toplamak yerine taziyelerini iletseydin. Ben telefona çıksam ne olur çıkmasam ne olur?” dedi.

Sanatçılardan alkışlarla protesto

İstanbul Avcılar’da yaptırılan bir süre önce kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından sazının sapı kırılan aralarında Aşık Veysel’in de bulunduğu 10 sanatçı ve aydının heykelleri açıldı. Diyarbakır’da HDP miting alanında düzenlenen bombalı saldırı, sanatçılar ve yüzlerce davetli tarafından alkışlarla protesto edildi.

Chomsky: “Büyük umut”noam chomsky hdp

Genel seçimlere 24 saatten az bir süre kalırken, ABD’li dünyaca ünlü düşünür Noam Chomsky HDP’yi desteklediğini açıkladı. Chomsky “Yaklaşan seçimin, Türkiye’nin ya daha otoriter ve sertyönetime, ya da adalet ve özgürlüğe doğru yolun izlenmesinin belirlenmesinde büyük bir etkisi olabilir” dedi. HDP’nin barajı geçip meclise girmesinin en büyük umut olduğunu söyleyen Chomsky ” Bunun alternatifi olan seçenek ise korkunç olabilir” dedi. Chomsky HDP’nin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Demirtaş: “Beni arayacağına…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Demirtaş’ı aradım ama kendisine ulaşamadım’ sözleri üzerine bir açıklama yapan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Mesele ben değil mesele halktır. Hedef gösterdikleri için yalan iftira üzerine kampanya yürüttükleri için, bizi bu kadar düşmanca saldırının hedefi haline getirdikleri için halka karşı bir özür borçları var. Beni aramasınlar Türkiye halkından özür dilesinler” dedi.

hdp, demirtaş, diyarbakır, istanbul sancaktepe, noam chomsky,

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin İstanbul Sancaktepe mitinginde yaptığı konuşmada yandaş gazetelerin manşetlerine tepki gösterdi.
Saldırı haberini yapmayan ve HDP’yi hedef gösteren gazetelere tepki gösteren Demirtaş, Erdoğan’a seslenerek “beni arayacağına bu paçavraları çıkaranları ara” dedi.

Selahattin Demirtaş’ın İstanbul Sancaktepe konuşması:

[youtube id=”mKjnJDjEl6A” align=”center” maxwidth=”650″]

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

İnternet’in en tatlı 10 sevimli hayvanı

Sosyal paylaşım sitelerinden derlediğimiz internet dünyasının en tatlı 10 sevimli sakinini...

Pek bilinmeyen ama mutlaka izlemeniz gereken 9 dizi

Ne izlesem, ne izlemeliyim diyerek uzun araştırmalar sonucu izlediğiniz dizi veya...

10 fotoğrafla Rus fotoğrafçısı Aleksandr Yakovlev’den Büyük Patlama Teorisi

Rus fotoğrafçısı Aleksandr Yakovlev, Büyük Patlama Teorisi adlı çalışmasında un, dans...

Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili dehşet verici 25 bilgi

Nükleer santrallere neden karşı çıkmalıyız? Mersin'de yapılan Akkuyu Nükleer santrali nedir,...

Tartışı-Yorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

Slavoj Zizek: Türkiye’nin bir devlet olması devletin işlediği suçları aklamaz

Dünyaca ünlü filozof Slavoj Zizek, Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın'ın “PKK'nın Marksist-Leninist bir terör örgütü olması, işlediği suçları aklamaz” sözlerine yanıt verdi. Zizek yanıtında "Evet, Türkiye’nin bir devlet olduğu gerçeği de Türk...

Kalbi atan ölü bedenler

Bazı anlar vardır zihinlerimizde çocukluğumuza dair. Hayal mi gerçek mi olduklarını ömrü billah çözemeyiz. Bize anlatılanları, oradan buradan duyduklarımızı kurgulayarak bir görüntü yaratmış da olabiliriz, bizzat gözlerimizle tanık olduğumuz...