Diyarbakır’dan Beyaz Show’u arayan öğretmen: Sessiz kalmayın, çocuklar ölüyor

3
diyarbakırdan beyaz showu arayan ayşe öğretmen

Diyarbakır’dan Beyaz Show’a telefonla bağlanan Ayşe Çelik adına bir öğretmen “Sessiz kalmayın, insanlar, çocuklar ölüyor” dedi.

 

Beyaz Show’a telefonla bağlanan Diyarbakır’daki bir öğretmen, programa damga vurdu. Öğretmen Ayşe Çelik, ablukanın sürdüğü bölgede yaşananlara dikkati çekerek, “Sessiz kalmayın, insanlar, çocuklar ölüyor,” dedi.
Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a Diyarbakır’dan telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli öğretmen, abluka altındaki bölgede yaşananlara dikkati çekti.

Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız?” sorusuyla konuşmasına başlayan öğretmen Çelik, medyanın tutumuna işaret ederek, “Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” dedi.

Sesinin titrediğini belirten öğretmen Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bomba seslerinden, kurşun seslerinden… İnsanlar susuzluk ve açlıkla mücadele ediyor; özellikle de bebekler ve çocuklar. Lütfen duyarlı olun ve sessiz kalmayın.”

 

İlgili Haber:

Öğrenci Kollektifleri’nden Beyaz Show’da Ayşe öğretmen eylemi

 

Beyazıt Öztürk teşekkür edip, alkışlattı

Programın sunucusu Beyazıt Öztürk de Çelik’in sözlerini dinledikten sonra teşekkür ederek, “Bu tür şeylerin en azından konuşulması gerek,” ifadeleriyle seyircilerden Çelik’i alkışlamasını istedi.

 

 [youtube id=”aF_NihD_dlw” align=”center” maxwidth=”800″ grow=”yes”]

 

Sosyal medyada günün konusu oldu

Diyarbakır’daki öğretmenin canlı yayındaki sözleri sosyal medyada da en çok konuşulanlar listesinde ilk sıraya yükseldi.

#BeyazShow hashtag’i altında yapılan kimi yorumlarda ırkçı ifadeler öne çıkarken, Diyarbakır’dan arayan Ayşe öğretmenin bölgede yaşananları Batı’ya duyurması ise birçok olumlu tepki de aldı.

 

İlgili Haber:

Katliamlara ortak olmayacağız diyen 12’si uzman çavuş 23 asker istifa etti
Star yazarı: Beyaz yetmez, konuklar da özür dilesin

3 YORUMLAR

  1. PKK lı ve kendine öğretmen diyen PKK lı şerefsizi kanalında alkışlattığın için , baban gibi birçok vatan evladını yok sayıp ordaki teröristlere cocuk diye hitabına alkış tutturduğun için , senin unuttuğun bu yaşına devlette şerefli polis maaşı ile seni okutup büyüten baba mesleğine ve halkına ihanet içinde olduğundan artık senin adın beyaz değik KAPKARA olarak değiştiriyor senin yüzünü sesini ve o yavşak esprılılerini ekranda görmek istemiyoruz. o yediğin devlet parasındaki benim hakkım sana HARAM olsun.

  2. Yıllar hep aynı geçiyor laf laf laf … Gerçek olan sa hep kulak ardı …. Kendinize gelin millet bir sorun yaşamıyor kendi arasında toplumlar arasında bir sıkıntı yok yalnızca maşaların ve entirikacı satılmış mahlukların nifak ve şeytani seneryo ları çekmek için kullandıkları fügüran kılık zavallılara aracılığıyla yarattıkları kaos var….ne yazıkki beyazın programına katılan bayan da çekilen seneryo nun bir figüran dır..bölgeden çekilen öğretmenleri eleştirmeyi biliyor duygusal a bağlıyor …ANCAK o bölgede can pahasına görev yaparken kahpe ce öldürülen O YİĞİT ÖĞRETMENLERİ hatırlamıyor bile her ne hikmetse…..yolları kazıp ulaşım hakkını yok sayanları konu bile yapmıyor …KINIYORUM yüz yıllarca İç içe omuz omuza NAMUSTAŞ olarak yaşamış bir milleti huzursuz eden her kişi ve kispeyi ve bunları kullanan KAHPE iç ve dış odak ve Devletleri. ..TEMENNİM DEVETİMİN VE MİLLETİMİN BU OYUNLARI BOZARAK BİRLİK VE HUZURU BULMASIDIR . ..NOT…silahların ve bombaları sesinden huzursusuz diyor ancak konuşmaları esnasında hiç bir silah ve bomba sesi yok…ALGI ALGI ALGI ….

  3. Zavallı Beyazıt bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkeye ihanet edenleri alkislattigin için keşke alkislatmak yerine bi sorsaydin hendekler açılıp askere polise kurşun sikanlara destek veren sizler sikisinca niye kandile sığınmak yerine batı illerine kaciyorlar ya bunlar okadar nankör ki köpek bile ekmek yediği kaba pislemez ama bunlar sikisinca kobanideki leri bile getirsin devlet diyenler bak şimdi neler diyor sen de buna alet oldun ya yazıklar olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here