Ana SayfaKültür SanatDünya Korolar Günü korolar...

Dünya Korolar Günü korolar buluşması

Her yıl Aralık ayının ikinci pazar günü tüm dünyada coşkuyla kutlanan Dünya Koro Günü kutlamalarına Türkiye,  tarihi CSO binasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çok Sesli Korosu’nun düzenlediği, korolar buluşması etkinliği ile katılacak.

12 Aralık Pazar günü ilk kez düzenlenecek Dünya Korolar Günü “Korolar Buluşması” da 13.00 ve 15.30’da başlayacak iki oturumda Türkiye’nin 4 şehrinden 12  katılımcı koronun dinletileri halka açık olarak gerçekleşecek.

Tüm olanakları ile ülkemizde çoksesli müziğin tanıtılması ve yaygınlaştırılması için hizmet eden ve gerek kurduğu çocuk ve kadınlar koroları gerekse koro şefliği eğitimleri ve koro şenliklerine katkıları ile de tanınan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, Cihan Can yönetimindeki Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu ile kutlamalara katılacak.

Vakfımızın desteklemekten mutluluk duyduğu Ankara Çok Sesli Müzik Derneği Korosu, Muzaffer Arkan Korosu, Farkındalık Korosu Ankara Vokal de bu etkinlikte yer alarak konser verecekler ve seslerini birleştirerek akşamki büyük koroyu oluşturacaklar.

Saat 18.00’de sadece koroların katılımı ile gerçekleşecek olan Devlet Çoksesli Korosu’nun 12 katılımcı koro ve yaklaşık 400 korist  aynı sahneyi paylaşacağı “Birlikte Söyle” etkinliği ilerleyen günlerde Devlet Çok Sesli Korosu sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanıyor olacak.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Tarihin önemli anlarına tanıklık eden 15 fotoğraf

Tarihin önemli anlarına tanıklık etmemizi sağlayan fotoğraflar bazen tarih kitaplarında geçen...

Erdal Eren için bestelenen 10 şarkı

Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi Erdal Eren için bestelenen 10 şarkıyı...

İTÜ’de kendi alanında ilk birçok teknolojik tarihi eser yeşiller giydi

İstanbul Teknik Üniversite’sinde (İTÜ) emektar eserleri doğa ile buluşturan sergi açıldı....

Türkiye’de Balayına Gidilecek En İyi 10 Yer

Unutulmaz bir balayı geçirmek her yeni evli çiftin hayalidir. Genellikle...

Tartışı-Yorum

Cebeci öğrencisine açık mektup!

Okulumuzun öznesi olan arkadaşlara ve de onu belli hallere sokmaya çabalayanlara, herkesin kendisinde bulabileceği payı hatırlatmaya dair naçizane bir çabadır bu yazı.  Klasiktir ama “zor günler” yaşıyoruz. Bir şehrin göbeğinde...

İttihat ve Terakki’nin Alevilik ve Bektaşilik üzerine araştırması

Neden İttihat ve Terakki Cemiyeti (İTC), Alevilik ve Bektaşilik üzerine bir araştırma yaptı?Kitabı ilk elime aldığımda kafamda bu soru ve içerisinde nasıl bir yaklaşım olacağı düşüncesi vardı.Günümüzde dahi yayınlanan...

Bir Halkın Futbol Tarihi: Filistin

Ulvi Koçu / Tartışı-Yorum  "Ahlaka dair bildiğim ne varsa futboldan öğrendim. Çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi." der Nobel ödüllü edebiyatçı Albert Camus. Günümüz futbol algısının dışında olan bu...