Fizik Tedaviden Kimler Faydalanabilir

0

Nörolojik ve ortopedik rehabilitasyon gerektiren hastalıkların tümünde fizik tedavi uygulanmaktadır. Ülkemizde birçok kişinin gereksinim duyduğu fakat birçoğunun da gerekli önemi vermedikleri bu alan gün geçtikçe hak ettiği değeri kazanmaya başlamış ve gün geçtikçe teknolojiyle birlikte kalitesi artmaktadır.

Felç hastalarına, geçici is kemik atak, menenjit, çocuk felci ve bunun gibi birçok alanda hizmet veren ve hastalarının daha rahat bir hayat sürmelerine olanak sağlayan bu tedavilerden duymuş olduğunuz ağrıların tümünün bu tedavilerle iyileşmesi mümkündür. Hak ettiği değeri alamayan fakat bu önem ve değeri almak üzere olan fizik tedavi, teknolojik yeni icatlar kullanarak, hastalarının hayata yeniden tutunmalarına olanak sağlamakta ve umut vermektedir.
Parmakları tutmayan hastaların, parmak robotu sayesinde bu özelliklerini tekrar kazanmalarına olanak sağlayan, kollarının hareketinde sorun yaşayanların kol robotu sayesinde tekrar eskisi gibi kollarını kullana bilme özelliğini kazanan birçok hasta bulunmaktadır. Bununla birlikte felç olduktan sonra belirli bir zamandan itibaren hastalar konuşma yetilerini neredeyse kaybederler, konuşama terapileriyle konuşma yetisini tekrardan elde edebilirsiniz. Sinir bozucu baş ağrılarından, baş dönmesi ve diğer bilinen sinir rahatsızlıklarında da bu tedavi çözüm aramakta ve bulmaktadır.
Diz ve ayak bölgesinde yaşamış olduğunuz rahatsızlıklar, menüsküs, çapraz bağ, yan bağ hasarları gibi durumlarında da özel tedavilerin uygulanmasıyla iyileşme gösterir ve eski rahatınıza kavuşmanıza olanaklar sağlanmaktadır. Kas yırtılmaları, yumuşak doku yırtılmalarında da özel tedaviler uygulanmakta ve en iyi yöntemler uygulanarak sizlerin sağlığınıza tekrar kavuşmanıza olanak sağlamaktadır.
Ülkemizde en çok rahatsızlık duyulan hastalıklardan olan bel ağrıları, boyun ağrıları, baş ağrıları ve bel fıtığı, boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarında tedavisinde son teknolojik aletler kullanılmakta ve sizler için en sağlıklı yöntemler uygulanarak iyileşmenize olanaklar bulunmaktadır. Birçok rahatsızlığınızdan ameliyatsız bir şekilde kurtulabilir, ameliyat sonrasında da yaşamış olduğunuz sıkıntıların çözümü her zaman fizik tedavi yöntemleriyle sağlanmaktadır.
Spor yaparken yaşamış olduğunuz sakatlıklarda ve bu durumdan duymuş olduğunuz ağrılarında çözümü fizik tedavi yöntemleriyle bulunmaktadır. Genel anlamda ilaçsız bir yöntem uygulanmakta ve sağlığınıza yan etkiler oluşturabilecek her türlü etkenden uzak durmaktadır.

Kaynak: https://www.romatem.com/fizik-tedavi-ve-rehabilitasyon/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here