Ana SayfaHaberlerTüm HaberlerGazeteci Gaye Coşar hayatını...

Gazeteci Gaye Coşar hayatını kaybetti!

Gazeteci ve çevirmen Gaye Coşar Ermenistan’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

 

Gazeteci ve çevirmen Gaye Coşar, Ermenistan‘da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Coşar, Hrant Dink Vakfı’nın düzenlediği Türkiye-Ermenistan Burs Programı kapsamında Civilitas Foundation’da çalışmak için Erivan’da bulunuyordu.

Geçtiğimiz hafta geçirdiği trafik kazasının ardından hastaneye kaldırılan Coşar bugün hayatını kaybetti.gaye coşar

Serbest tercüman ve gazeteci olarak çalışan Gaye Coşar, ODTÜ Tarih Bölümü’nde öğrenim gördü; Avustralya Western Sydney Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı ve Psikoloji bölümlerinden mezun oldu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Göç Örgütü gibi kurumların çok sayıda etkinliğinde tercüman olarak görev alan Coşar, sendika ve kadın örgütleriyle çalıştı, ana odak konuları emek-sermaye ilişkileri, uluslararası örgütlenme ve kadın hakları oldu.

Emek Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosunda da çalışan Gaye Coşar, Evrensel Gazetesi için de çeviriler yaptı. NTV ve Al Jazeera Türk de çalıştı.

İstanbul’da yaşayan Coşar, Hrant Dink Vakfı’nın Türkiye-Ermenistan Burs Programı ile gittiği Ermenistan’da gazeteci olarak çalışmalarını sürdürüyordu. (EA)

Bianet

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Beyin yakan 20 Evrim çalışması

Paris merkezli hiciv kolektifi Maentis, çok bilindik evrim çizimine farklı yorumlar...

15 maddeyle meme kanseriyle mücadele olarak dövme sanatı

Bir kadının hayatı boyunca meme kanseri tanısı koyulduğu an gibi en...

Sanatçı Aydın Büyüktaş’tan bir istanbul parodisi: Flatland

Aydın Büyüktaş'ın "Flatland-Düzülke" adlı fotoğraf serisi, alışık olduğumuzun dışında bir İstanbul'un hikayesini...

20 Yazarın Dilinden Unutulmaya Yüz Tutmuş 20 Kelime

“Bazı kelimeler çok güzel… Tüm hikâye bunun ayırdına varmamızla başladı. Tüm...

Tartışı-Yorum

Üşüyor bir coğrafyanın yüreği

'Eylül Mayıs'a dönüşecek...'Geo Milev Üşüyor bir şehrin yüreği,  geceler buzdan karanlık. Yan yana dizilmiş çadırlar kanıyor. Üşüyor yeryüzü ve şehrin sokaklarında geziyor soğuk. Bir çocuk gözlerinde acının izlerini taşıyor. Bir...

Şiddete Davet

Rıza Yalçın Koçak Tamam, ölümün dondurucu ayazını buz kesme tehlikesine rağmen düşürmeyelim dilimizden. Kan kokusunun karşısına dikiverelim baharın buğusunu. Envai çeşit çiçekten, yağmuru çekiverince içine buram buram eden topraktan ilham...

Ortadoğu`nun Panaroma Denemesi – Tartışı-Yorum

Tartışı-Yorum / Yakup EmrahŞüphesiz ki zulmün egemen olması ile birlikte birçok kavram, gücü ellerinde bulunduran totaliter sistemlerin kendi fikriyatlarını muhafaza etmek adına ürettikleri büyülü sözlerdir. Örneğin İnsan Hakları Bildirgesi...