Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

HDK, Cizre’deki ölümler için: ”Devlet adeta öç alıyor”

Tüm Haberler 15 Ocak, 15:04'de eklendi

Cizre’de çocukların öldürülmesine ve son olarak 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın öldürülmesiyle ilgili Hakların Demokratik Kongresi (HDK) tarafından basın açıklaması yapıldı. HDK Eş Başkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü tarafından yapılan açıklamada ”Devlet, Cizre’de açık terör estiriliyor adeta öç alıyor” denildi.
HDK tarafından yapılan açıklama;

”Devlet öc alıyor”
“Devlet, Cizre’de açık terör estiriyor ve adeta öç alıyor. Devlet, her demokratik tepkiyi öldürerek bastırmaya çalışıyor. Bu da yetmiyor, gençler ya da çocuklar ya çalışırken ya oynarken polis kurşunlarıyla can veriyor. Polis, bilinçli ve hedef gözeterek, öldürme amaçlı ateş ediyor,”

”Devlet yeni oalylar için çaba çerisinde”
Açıklamada, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Cizre’ye yönelik mesajının iletileceği günde olayların olduğuna dikkat çekilirken, “Tam da mahallelerde hendekler kapatılmışken, DTK Eş Başkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak ile HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız kitle örgütleri ve halkla görüşmeye Cizre’ye gitmişken, devlet yeni olayların çıkması için özel çaba içerisine girmiş görünüyor,” denildi.

”Yeni bir ölüm haberi almak istemiyoruz”
“Cizre’de 27 Aralık’tan bu yana ölenlerin sayısı 6’ya çıktı. Son günlerde katledilenlerin failleri de henüz ortada yok. Her gün yeni bir ölüm haberi almak istemiyoruz. Artık sözün hükmünü yitirdiği yerdeyiz. Bu cinayetlere daha fazla sessiz kalmayacağız.” Cinayetlere karşı demokratik tepkinin gösterileceğinin belirtildiği açıklamada, “Tüm demokrasi güçlerini, bu cinayetlere karşı ses çıkarmaya, demokratik tepkilerini göstermeye çağırıyoruz,”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.