Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

IŞİD 850 bin dolar karşılığında 250 Ezidi’yi serbest bıraktı

Dünyadan, Tüm Haberler 17 Ocak, 23:12'de eklendi

IŞİD’in 3 Ağustos 2014’teŞengal’de rehin aldığı ve Musul’da rehin tutulan çoğu kadın en az 250 Ezidi’nin fidye karşılığında serbest bırakıldığı belirtildi.

 

 

IŞİD‘in (Irak İslam Şam Devleti) serbest bıraktığı Ezidiler, Kerkük yakınlarındaki Mektep Halit sınırı yakınlarında Peşmerge güçlerine sığındı. Anadolu Ajansı’na (AA) konuşan Kerkük Polis Müdürü Serhat Kadir, 250 kişinin fidye karşılığında serbest bırakıldıklarını söyledi.IŞİD 850 bin dolar karşılığında 250 Ezidi'yi serbest bıraktı
850 bin dolar fidye
“Bu kişiler, Erbil ve Kerküklü iş adamlarının girişimiyle IŞİD’in talep ettiği fidyenin temin edilmesi sonucu bırakıldı. Yaklaşık bir aydır, hayırsever iş adamları ve Arap aşiret reisleri, kadın ve çocukların kurtarılması için uğraşıyorlardı. IŞİD, elindeki bu Ezidiler’i, 850 bin dolar tutarı karşılığında serbest bıraktı.”
Kadir, Ezidiler’in Peşmergenin kontrolündeki Kerkük’ün Mektep Halit bölgesi ile IŞİD’in elinde bulunan Havice ilçesi sınırında serbest bırakıldığını söyledi. IŞİD 3 Ağustos 2014’te Ezidilerin yaşadığı Şengal’e saldırmış binlerce Ezidi katliamdan kurtulmak için Şengal Dağı’na sığınmıştı.
İMC

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.