Ana SayfaPolitikaKılıçdaroğlu 'İç Güvenlik Paketi'...

Kılıçdaroğlu ‘İç Güvenlik Paketi’ için hükümete meydan okudu!

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘İç Güvenlik Paketiyle’ ilgili olarak hükümeti eleştirdi. İktidarın sorun çözemeyeceğini Çözümün kaynağının CHP olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, İ Güvenlik Paketi ile ilgili olarak “Efendim biz bu yasayı çıkaracağız diyorlar. Buyur çıkar bakalım, çıkar bakalım ne olacak?” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

‘İç Güvenlik Paketi’
“Bu iktidar sorun çözemez, sorun yaratır. Çözümün kaynağı CHP’dir. Elektrik kesintileri… Kapalı Çarşı’ya gittik Balıklı Göl’den sonra. Herkes elektrik kesintilerinden şikayetçi. Suriye’de savaş var elektrik kesintisi yok, Türkiye’de var.

“Direnme hakkı evrensel bir haktır. Zülme teslim olmak bizim kitabımızda yoktur. Vatandaşın direnme hakkı var. Yüzünü kapatıp eylem yaparsan, molotof kokteyli ile çevreye zarar vereceksin. Bunu cezası var. Molotofla eylem yapıldı da ceza verme mi dedik. Elinde silahla kimlik kontrolü yapıyor, mahkemenin huzuruna götürüyor musunuz? Bunların hepsinin cezası var ama ortada Başbakan yok.

“Sen elinde silahı olan adamı tutukladın da biz engel mi olduk? Sen bunlarnı hesabını verebilir misin Davutoğlu, veremezsin. Şehrin ortasında ellerinde Kalaşnikoflar kimlik kontrolü yapıyorlar. Davutoğlu’nun bundan haberi var mı? 23 Nisan’da çocuk otursa o koltuğa daha dirayetli olurdu.
“Bu yasayı getiriyorlar kamu düzenini korumak için. Bu yasalar zaten var. Senin bakanın bunları engelleyeceği yerde Rıza Sarraf’ın önüne yattı. Doğu ve Güneydoğu’da eline silah alan kimlik kontrolü yapıyor, tık yok.

“Biz kendi ülkemizde birinci sınıf demokrasi istiyoruz. Üçüncü sınıf demokrasi istemiyoruz, baskı, şiddet istemiyoruz. Uygar bir toplum olarak kendi yaşamımızı sürdürmek istiyoruz. Ve en önemlisi kendi ülkemizde huzur istiyoruz. Bırakmışsın bunların tamamını bir köşeye ‘efendim biz bu yasayı çıkaracağız’ Buyur çıkar bakalım, çıkar bakalım ne olacak?

Şeffaflık Yasası
“Şeffaflık yasası getireceğiz dediler. Destekleriz dedik. Ama arkadan abisi çıkınca geri adım attılar. Şeffaflık yasası çıkarsa AK Parti’de ilçe başkanı kalmaz. Bu kişinin başbakanlık yapma gücü ve iradesi yoktur. Boyundan büyük laflar etme demiştim.

“4 bakanın Yüce Divan’a gitmesini istedi. Abisi çıkınca gitmediler. Abisiyle arasını bozmaya çalıştığımı söylüyor. Senin görevin ayrı onun görevi ayrı. Merkez Bankası eleştirilerine karşı, ‘bu benin sorumluluğumda’ diyemiyor. Bunun için “Ustanın çırağı şeklinde afiş hazırlanmış. Sen çırak bile olamazsın.

“Türkiye’nin dış borcu 16 Ocak 2015 itibarıyla 910 milyar lira. Dolar 2.5 lira oldu, borç 990 milyar liraya ulaştı. Borç 80 milyon lira arttı. Bütün dünyada petrol düşüyor. Bizde petrol ve mazota zam geliyor. Neden? Türkiye iyi yönetilemiyor.

“Faiz lobisiyle mücadele ediyoruz diyorlar. 22 yılda Türkiye 135 milyar lira faiz ödemişiz. 12 yılda ne kadar? 598 milyar lira. Bu parayı kim ödedi, emekliler, işsizler, memurlar, sanayiciler, üretenler ödedi. emekli aldığım aylık az diyor. Sana nasıl versin, faiz lobisine veriyor. Emekli kardeşlerime bir kez daha sesleniyorum. Önümüzdeki süreç hepimizin yeniden düşüneceği bir süreçtir.”

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Ahmet Kaya albümlerinden alternatif bir siyasi tarih

Halk ozanı Ahmet Kaya, 16 yıl önce aramızdan ayrıldı. Adıyaman'a bağlı Çelikhan'da,...

Daha önce hiç görmediğiniz 27 tarihi fotoğraf

Tarihin derinliklerinden çıkan fotoğraflar bazı zamanlar tarih kitaplarından bile daha değerli...

Türkiye’de Balayına Gidilecek En İyi 10 Yer

Unutulmaz bir balayı geçirmek her yeni evli çiftin hayalidir. Genellikle çiftlerin...

11 madde ile tecavüzcülerin korkulu rüyası Tüfekli teyze

Tecavüz vakalarının çok yaşandığı Hindistan'da, kadınlar da kendi öz-savunmasını gerçekleştirmek için...

Tartışı-Yorum

Zülfü Livaneli: Türkiye’de faşizmin klasik sacayağı kuruldu

Zülfü Livaneli, Diken'de yer alan "Türk Faşizminin niteliksel dönüşümü" başlıklı yazısında yaşanan son gelişmeleri ve devam eden savaşı yazdı. Tarihten beri Türkiye'de faşizmin klasik faşizmden farklı olduğunu belirten Livaneli,...

Bir seçim klasiğine “Ünlemsel Merhabalar”

Tartışı-Yorum / Nihat Duru Seçimi seçim şarkısı ve bolca benzin israfı sanıp iğrenç şarkılarını baslı hoparlörlerle milletin kulaklarına dayayan iyi gün dostu siyasetçilerimize merhaba! ‘Çalıyor ama çalışıyor da’ diyecek kadar zihniyeti...

İsmail Beşikçi Aziz Sancar’ı Nelson Mandela’yla eleştirdi

Sosyolog İsmail Beşikçi, bu yılın kimya dalında Nobel Ödülü'nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Aziz Sancar'ı Nelson Mandela ile karşılaştıran İsmail Beşikçi yazısında, "Bilim...