Macera dolu bir yol hikayesi: Sol Şerit filmi

0

Ankaralı yapımcıları bir araya getiren “Sol Şerit” filmi, 25 Mart’ta vizyona giriyor. Komedi, macera, bir yol hikâyesinin anlatıldığı filmin oyuncuları, yaşadığımız bu zor dönemlerde herkesin yüzünü biraz da olsun güldürmek için filme davet ediyor.   

 

Ankaralı yapımcıları bir araya getiren “Sol Şerit” filmi 25 Mart’ta vizyona giriyor. Senaryosunu Özgür Ağaoğlu’nun yazdığı filmin yönetmen koltuğunda İnci Balabanoğlu Ahıska oturuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı içerisinde desteklediği sayılı projeden biri olarak gerçekleştirilen filmin çekimleri 2015 yılının Temmuz ve Ağustos ayları boyunca Ankara, Eskişehir ve Denizli’de gerçekleştirilmiş. Serkan Erkaçan’dan Cem Aksakal’a, Hazal Türesan’dan Ceyda Ateş’e kadar zengin bir oyuncu kadrosuna sahip olan film oyuncularından Alper Baytekin ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Ankara’dan başlayarak Denizli’ye uzanan bir yol hikâyesi yaptıklarını belirten Baytekin, yaşamak zorunda kalınan bu zor dönemlerde hepimizin yüzümüzü güldürecek bazı şeylere ihtiyacı olduğunu ve filmin de buna hizmet ettiğini belirtti.

Gerçekleştirdiğimiz söyleşide sıcak ve komik bir yol hikâyesi çektiklerini belirten Baytekin şunları söyledi:

ANKARA’DAN BAŞLAYIP DENİZLİ’YE UZANAN BİR YOL HİKAYESİ

“Biz filmimizi geçen yaz çekmeye başladık. Ankara’dan başlayıp Denizli’ye kadar uzanan bir yol filmi yaptık. Filmin bir yol filmi olmasının bize kattığı zorluklar vardı. Hem sıcak olmasının hem de sürekli arabanın içinde olmamız bakımından zor ama bir o kadarda samimi bir çalışma oldu.

sol1

 

TÜRK YAPIMI VİZYONA GİRECEK TEK FİLM

Çanakkale’de doğup büyümüş bir arkadaşım ile Ankara’da öğrencilik geçirdik. Bu sebepten Ankara’ya alışıktık. Daha sonra ise Filmimiz Denizli’de son buldu. Son sahnesini Denizli’de çektiğimiz bir yol filmi oldu. Gayet keyifli eğlenceli bir film oldu. Bu hafta Türk yapımı film olarak sanıyorum ki sadece bizim filmimiz gösterime girecek.

sol2

 

YÜZÜMÜZÜ GÜLDERECEK ŞEYLERE İHTİYACIMIZ VAR

Öncelikle maalesef yaşadığımız bu zor dönemlerde yüzümüzü güldürecek bazı şeylere ihtiyacımız oluyor. Her gün canımızı sıkacak olaylar dışında hayatımız için gelişmesi gereken bir takım şeyler de olmak zorunda. Filmimiz de sanırım buna hizmet edecek. Hem güldürecek, yeri gelecek hüzünlendirecek demeyim ama gülmemiz daha ağır olduğu ve bizimde keyif aldığımız bir film çıktı ortaya.

 

 

ÇANAKKALELİLER İSTERSE GELECEĞİZ

Bundan sonra da gerek yapımcımız gerek ekip arkadaşlarımız ile birlikte şehir şehir dolaşıp filmin tanıtımını ve gittiğimiz yerlerde izlenme durumuyla seyircilerimiz ile beraber bu mutluluğu paylaşmak üzere adımlar atacağız.

 

 

KOMEDİ MACERA BİR YOL HİKAYESİ

Film, üç arkadaşın yol hikâyesine odaklanıyor: Çocukluktan beri birbirinden ayrılmayan üç arkadaş Cem, Barış ve Volkan; Cem’in düğünü için Ankara’dan Denizli’ye doğru yola çıkmaya hazırlanmaktadır. Fakat daha yolculuk başlamadan aksilikler başlar. Düğüne yetişmek zorunda olan kahramanlarımızın başına türlü belalar gelirken, düğün evindeki krizler de komik ve macera dolu bir yol hikâyesine eşlik edecektir. Bu eğlenceli ve komik yol hikâyesinin sonu bir düğüne mi yoksa bir bilinmeze mi çıkacaktır.” (SÖYLEŞİ: EREN AŞNAZ)

Sol Şerit filmi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here