Öldürülen inşaat işçisinin 8 çocuğu morg kapısında

0
medeni orak, nusaybin,

Nusaybin’de öldürülen inşaat işçisi Medeni Orak’ın 8 çocuğu babasız kaldı. Defnedilmesine izin verilmeyen Orak’ın cenazesi 3 gündür morgda bekliyor.

 

Nusaybin’de polisler tarafından vurulan ve ambulans gelmediği için vurulduğu yerde yaşamını yitiren inşaat işçisi Medeni Orak’ın 8 çocuğu da babasız kaldı. Orak’ın cenazesinin defnedilmesine izin verilmezken cenaze 3 gündür morgda bekliyor. Morg kapısında ise en küçüğü 12 aylık olan 8 çocuğu ve eşi… Orak’ın kızı Sadiye Orak’ın morg kapısında beklerken, “Kendi topraklarını terk etmek istemeyen bir babayı öldürdüler. Bunu unutmasınlar bizler hiçbir zaman kendi toprağımızı terk etmeyeceğiz” diye seslendi.

22 Aralık günü özel harekat polislerinin açtığı ateş sonucu yaralanan ve vurulduğu sokakta yaşamını yitiren 41 yaşındaki 8 çocuk babası Medeni Orak’ın cenazesi 3 gün Mardin Devlet Hastanesi’nde bekletildikten sonra yasağın kalkması ile birlikte memleketi Nusaybin’de on binler tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

“Orak’ın cenazesinin 3 gün boyunca bekletildiği morg kapısının önünde en küçüğü 12 aylık kızı Kumru olmak üzere 8 çocuğun bekleyişi bölgede yaşanan zulmün de fotoğrafı gibi.”

 

SENDEN TERÖRİST Mİ OLUR?

Morg önünde 3 günlük bekleyiş sırasında Kürtçe “Lawo lawo lawo tû bavê 8 zaroka bu lawo. Ma ji te dibê terorîst? (Sen 8 çocuğun babasıydın senden terörist mi olur?)” ağıtı yakıldı. Orak’ın 18 yaşındaki kızı Sadiye Orak cenazede “Sadece kendi çocukları için çalışan ve kendi topraklarını terk etmek istemeyen bir babayı öldürdüler. Bizleri babasız bıraktılar. Babam sadece inşaat işçisi idi. Sokağa çıkma yasağından dolayı da çalışamıyordu. Şimdi bizler bu şekilde babasız kaldık. Umuyoruz ki onlarda aynı acıyı çekerler. Babamı vuranların elleri kırılsın. Bunu unutmasınlar bizler hiçbir zaman kendi toprağımızı terk etmeyeceğiz. Bunu artık öğrensinler” ifadelerini kullandı. (Mardin/DİHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here