Ana SayfaHaberlerDünyadanPeşmerge komutanından sert mesaj:...

Peşmerge komutanından sert mesaj: Türkiye’ye müdahale ederiz

IŞİD saldırıları nedeniyle peşmergeyi eğiten eski PKK komutanı Dr. Süleyman kod adlı Sait Çürükkaya, “Operasyonlar devam ederse Türkiye’ye müdahale ederiz” dedi.

 

Press Haber – Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Mardin ve ilçelerinde süren sokağa çıkma yasakları ve operasyonlarla ilgili açıklama yapan Dr. Süleyman kod adlı Eski PKK Merkez Komite üyesi Sait Çürükkaya, komutanlığını yaptığı Kürdistan Gönüllü Peşmergeleri’nin “Şartlar olgunlaşır ve halkımızın talep etmesi durumunda Kuzey Kürdistan’a müdahale ederiz” ifadelerini kullandı.

“Türk devletinin Kürdistan’ın kuzeyindeki şehirlerde Kürt halkına yönelik saldırılarını kınıyoruz” denilen açıklamada, “DAİŞ’in Kürdistan’a saldırmasından sonra Kürdistan topraklarını vahşi canilerden korumak için gönüllü olarak savaşan Peşmergeler hala bu insanlık dışı canilere karşı savaşırken , ülkemizin kuzeyinde halkımıza evlerinde işyerlerinde saldıran TC’nin saldırılarını kınıyor ve halkımızın yanında olduğunu belirtiyoruz” denildi.

 

“Hükümet devletleştikçe katliam sürecek”

Şartlar olgunlaşır ve talep oluşması durumunda Türkiye’ye müdahale edeceklerini belirten Çürükkaya, “TC kuruluşundan beri Kürt halkının her talebi baskı ve katliamla bastırılmıştır. Bu Türk devletinin inkârcı karakterinden gelmektedir. AKP hükümeti devletleştiği sürece katliamcı olacaktır. AKP’nin yerine CHP veya başka parti iktidara gelse bile devletin inkârcı ve katliamcı karakteri değişmediği sürece, aynı uygulamalara bu partiler de başvuracaktır.

 

“Yeni taktikler geliştirilmelidir”

Açıklamasında sosyolog İsmail Beşikçi’nin “şehirleri içindeki insanlarla birlikte savunmak gerektiğine” de değinen Çürükkaya, “Bu tespit oldukça değerli bir tespittir. Son olarak Şengal ve Kobani’de görüldüğü gibi eğer silahlı güçler (Peşmege be YPG) şehirleri içindeki insanlarla birlikte savunacak uygun strateji silah, örgütlenme ve taktık geliştirmese, şehirlerde verilecek savaşların buraları harabeye çevireceğidir” dedi.

 

sait çürükkaya, peşmerge, peşmerge komutanı, türkiye, müdahale, sokağa çıkma yasağı,

 

Çürükkaya açıklamasına şöyle devam etti:

“Ulusal konferans toplanmalıdır”

“Kuzeyde de görüldüğü gibi Silvan, Sur, Cizre ve Silopi gibi yerler harabeye çevrilmiş, halk her şeyini bırakıp buraları terk etmiştir.

Zalime karşı verilen her direniş kutsaldır.

TC’nin karakteri bilinerek bu zalime karşı geliştirilen direnişin amacı Kürtlerin kendi kaderini tayin etme olmalıdır.

Kuzey Kürdistan’da acilen tüm partilerin katıldığı ulusal bir konferans toplanmalıdır. Çünkü ulusal konferans toplanmadan ulusal kongre den bahsetmek mümkün değildir.

 

“Dört parça için savaşmaya hazırız”

Bu konferansta kuzey Kürdistan’daki halkın ‘kendi kaderini tayin hakkı’ olduğu ve bu çerçevede bir talep karar altına alınmalıdır. Bunun için ekonomik, siyasi ve askeri örgütlenme yeniden yapılanmalıdır.

Bu şartlar altında gönüllü peşmegeler de bu sürece aktif katılıp Türk devletinin katliamlarına dur diyecektir.

Kürt halkı büyük bir moral ve coşku ile bu direnişe destek sunacaktır.

Kürdistan Gönüllü Peşmergeleri dört parça Kürdistan için savaşmaya hazır kabiliyet ve yetenekleri olan güçlü bir yapıdır.

Her parçadaki işgalcilere, ülkemizi işgalden vazgeçin ve terk edin diyoruz, Kürt halkı için savaşan örgütler de gönüllü Peşmege’yi yanınıza alırsanız ulusal ve uluslararası arenada sadece destek artar ve başarısı daha kolay olur.” (Presshaber.com)

Peşmerge komutanından sert mesaj: Türkiye’ye müdahale ederiz

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Vietnamlı fotoğrafçıların gözünden 13 fotoğrafla Vietnam Savaşı

Vietnam Savaşı tarihte görülmüş en çetin savaşlardan biriydi kuşkusuz. Savaşın gerçek...

Routers Arşivinden 32 fotoğrafla 91’den 2014’e Kürt göçleri

Routers 1991 yılında yaşanan zorunlu Kürt göçünü arşivinden çıkararak yayınladı. Routers, Saddam...

Her çocuğun mutlaka okuması gereken 10 çocuk kitabı

Bu listede daha iyi bir dünya ve çevresine duyarlı bireyler yetiştirmek...

Ahmet Kaya albümlerinde gizli kalmış 12 şair

Müzik tarihinde eşine az rastlanır bir üretkenliğe sahip olan Ahmet Kaya’nın...

Tartışı-Yorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

İsmail Beşikçi: Ahmet Ümit’in yeni kitabı Elveda Güzel Vatanım’da İttihatçılar…

15 Haziran 1926’da, Mustafa Kemal’e karşı gerçekleşen İzmir suikast teşebbüsü, eski İttihatçılara yönelik bir politikanın yaşama geçmesini gündeme getirir. Eski ittihatçılar, izlenmekte, tutuklanmakta, kaçırılmakta, yok edilmektedir. İstanbul’da bu politika...

Unutmayın, Affetmeyin, Delirin!

Sizlere bir ruh sağlığı uzmanı olarak, görüntüleri izlemeyin, izlettirmeyin demeyeceğim. Sizlere bu anın, bu dehşetin görüntülerini izlettirmek insanları travmatize eder, güvensiz hissettirir, katliamı yapanlara hizmet eder de demeyeceğim. İsrail’den,...