Son Dakika: Sertavul Geçidi’nde 100’ün üzerinde kişi mahsur!

0
Mersin’in Mut İlçesi’nde bulunan Sertavul Geçidi'nin yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanmasıyla 17 kişi mahsur kaldı, 1 kayıp. 100'ün üzerinde vatandaş kar ve tipi nedeniyle bulunduğu yerden ayrılamıyor.

Mersin’in Mut İlçesi’nde bulunan Sertavul Geçidi’nin yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanmasıyla 17 kişi mahsur kaldı, 1 kayıp. 100’ün üzerinde vatandaş kar ve tipi nedeniyle bulunduğu yerden ayrılamıyor.

 

Press Haber / Mustafa ErgünMersin’in Mut İlçesi’nde bulunan Sertavul Geçidi‘nin çift yönlü ulaşıma kapanmasıyla 100’ün üzerinde vatandaş mahsur kaldı. Mahsur kalan 17 işçiyi arama kurtarma çalışmalarının başladığı ancak kayıp olan Mahir Ayduran’a ilişkin henüz bir gelişme olmadığı bildirildi. Bölgede rüzgar enerji santrali inşaatında çalışan 17 işçinin mahsur kaldıkları barakadan kurtarmak için birçok ekip çalışıyor.Mersin’in Mut İlçesi’nde bulunan Sertavul Geçidi'nin yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanmasıyla 17 kişi mahsur kaldı, 1 kayıp. 100'ün üzerinde vatandaş kar ve tipi nedeniyle bulunduğu yerden ayrılamıyor.
Sabaha kadar donarız!
Konuyla ilgili Press Haber’e konuşan Muhammed Ali Kılıç, “Yaklaşık 30 araç burada mahsur kaldı, 100’ün üzerinde vatandaş var burada.” dedi. 18 kadın işçinin bir lokantaya sığındığı belirten Kılıç, “Bayan işçiler bayağı kötü durumdalar soğuktan dolayı, elektrikler yok. Sabaha kadar burada kalırsak donarız.” dedi.

 
Süt ve limonlar dondu
Kar ve tipi nedeniyle havanın aşırı soğuk olduğunu söyleyen Muhammed Ali Kılıç, “Kar kalınlığı bir metreyi geçti. Şuan bir petroldeyim, süt yüklü aracım var, sütler dondu.” Limon yüklü bir aracın da olduğunu ve onunda komple donduğunu belirten Kılıç, “Sabaha kadar burada kalırsak biz de donarız.” diye ekledi.

 
Otel kimseyi almıyor
Dışarıda kalan 100’ün üzerinde vatandaşın olduğunu söyleyen Kılıç, “Yolun kapanması sonucu birçok kamyon ve tır yolda kaldı. Otel civarında kaç kişinin olduğunu bilmiyorum. Otelde yer yok, artık kimseyi almıyor. Yarın da burada kalırsak ne yer var ne de hayat. Şimdiden perişan olduk.” dedi.

 

Yola çıkmak isteyenlere izin yok
Yola çıkmak isteyen bir midibüsün olduğunu belirten Kılıç, “Polis yola çıkmak isteyenlere izin vermiyor, bir midibüs ısrarla yola çıkmak istedi, ekipler kimlik ve ruhsatına el koydular. Kimseyi bırakmıyorlar.” dedi.

Mersin’in Mut İlçesi’nde bulunan Sertavul Geçidi'nin yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanmasıyla 17 kişi mahsur kaldı, 1 kayıp. 100'ün üzerinde vatandaş kar ve tipi nedeniyle bulunduğu yerden ayrılamıyor.

 

mersin haberleri, mersin, mut haberleri, mut, mut ilçesi, mut ilçesi haberleri, hava durumu,vv

mersin haberleri, mersin, mut haberleri, mut, mut ilçesi, mut ilçesi haberleri, hava durumu,c

 

İlginizi çekebilecek listelerimiz:

2014’ün internette en çok izlenen 10 dizisi

2014’ün en komik 20 fotoğrafı

2014 yılının en iyi 57 fotoğrafı

2014’ün en iyi 20 filmi

‘Mutlaka’ izlemeniz gereken 15 kült film!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here