Ana SayfaHaberlerSultanbeyli En Yakın Hurdacı

Sultanbeyli En Yakın Hurdacı

Sultanbeyli hurda fiyatları birçok değişkenden dolayı etkilenmektedir. Bu değişkenler nedeni ile hurda fiyatları bazen yükseliş eğilimi gösterirken bazen de düşüş eğilimi göstermektedirler.

Hurda fiyatlarını etkileyen değişkenler şu şekildedir;

Arz Talep Dengesi

Arz ve talep ekonomik yasaları, hemen hemen her sektörde olduğu gibi hurda metal sektörünü de yönetmektedir. Talebin artması ile beraber fiyatlar artış göstermektedir. Fiyat artışı genellikle talep artışı ile aynı paralelde olmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı demir, bakır gibi metallere talebin artması fiyatların yükselmesinde etkili olacaktır.

Talebin az olduğu durumlarda da fiyatlar geriye doğru seyredecektir. Yani düşecektir.

Metal arzı, hurda fiyatlarına doğrusal olarak etki etmektedir. Piyasada çok bulunan metaller talebi oldukça rahat bir şekilde karşılamakta ve bunun neticesinde fiyatı düşük olmaktadır. Piyasada nadir bulunan metallerde talep karşılanamadığı için fiyatlar son derece yüksektir.

Ham Metal Fiyatı

Sultanbeyli hurda fiyatı, işlenmemiş metal fiyatları ile de bağlantılı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ham metalin fiyatı artış gösterdiği takdirde, hurda metal fiyatı da doğru orantılı olarak artış gösterecektir. Bu konuda Hurdacı Burada sitesi size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

İthalat Maliyetleri

Ekonomisi ve sanayisi gelişmiş olan ülkelerde metal geri dönüşümü son derece önemli bir yer kaplamaktadır. Aynı zamanda bu ülkeler oldukça fazla metal ithal etmektedirler. İthalat maliyetlerinin yüksekliği sebebi ile iç piyasada talebin karşılanması için yerel kaynaklara başvurulmakta ve bu durum hurda metalin fiyatının artmasına sebep olmaktadır.

Yakıt maliyetleri

Sultanbeyli hurdacı tarafından toplanan metaller geri dönüşüm tesisine gönderilmektedir. Metallerin geri dönüşümünde yakıt kullanılmaktadır. Metalleri eritmek ya da ısıtmak için oldukça gerekli olan yakıt da olası fiyat artışları birim maliyeti artıracağı için hurda fiyatı da artmış olacaktır. Hurdacı Burada firması tüm hurda alımlarını kaliteli ve profesyonel bir şekilde sürdürmektedir.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Popüler haberler

Gezi Parkı eylemlerinin 3. yılında hatıralarda kalan duvar yazıları!

Gezi Parkı eylemlerinin üçüncü yılında, eylemcilerin geride bıraktığı duvar yazıları bu gün...

İnsanlık tarihinin dönüm noktaları

Yer yuvarlağı büyük bir kitap gibi ayaklarımızın altında duruyor. Yer kabuğunu...

6 meyvenin ‘insan eli’ değmeden önceki ‘yabani’ hali

İnsanlık doğaya karşı verdiği "savaşta" görece üstünlük elde ettiğinden beri doğanın...

Gülüşünü gizleyen insanlar; Vietnamlılar!

Dünya tarihinde ismi önde yazılan ülkelerden olan Vietnam'da, Fransız fotoğraf sanatçısı...

Tartışı-Yorum

Antonio Gramsci’nin 1916’da yazdığı “Ermeni sorunu üzerine” adlı makalesi

Tartışı-Yorum / Antonio Gramsci Bu yazı Antonio Gramsci’nin gençlik yıllarında yazdığı ve 11 Mart 1916’da Il Grido del Popolo’da (Halkın Çığlığı) yayımlanmış "Ermeni sorunu üzerine" makalesinin tam metninidir.Hep aynı hikâye....

Ümit Kıvanç yazdı “Savaştan buraya insanlık macerası”

Ümit Kıvanç Radikal'in bugünkü köşesinde "Savaştan buraya insanlık macerası" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Ümit Kıvanç'ın bugünkü yazısı:Belki de bir kısmı eşimiz dostumuz ahbabımız arkadaşımız olan yeni milletvekilleri hepimiz adına...

Ankara’nın Gayrimenkul Fiyat Artışında 1.İlçesi…

Tolga Yumrukaya / Satış Reçeteleri-1 Emlak sektörü, 2015’te hem değer artışı hem satışlardaki canlılık açısından parlak bir yarıyılı geride bıraktı. Yapı ruhsatı verilerinin gerilemesi de arzın yavaşlayarak eldeki konut stokunun...