12.6 C
İstanbul
Salı, Mayıs 11, 2021
spot_img

Tez Özeti Çevirisi
Akademik çeviri insanların kariyer süreçlerine ihtiyaç duydukları ve akademik hedeflerine ulaşabilmek için önemli rol oynayan bir çeviri çeşidi olması sebebiyle profesyonel çeviri hizmeti gerektiren ve titizlikle çalışılması gereken bir çeviri türüdür. Tez çevirisi, makale çevirisi, master bitirme çevirisi, sunum çevirisi, özgeçmiş çevirisi, diploma çevirisi, doktora tezi çevirisi, uzmanlık çevirisi gibi birçok alt dalı olan akademik çeviride, tercümanın akademik çeviri alanında deneyimli ve uzman olması dışında bu tercümanın bu çeviri türlerinin formatına da hâkim olması önemlidir. Bu sebepten, akademik çeviri hizmeti alınacak olan çeviri bürosunun titizlikle seçilmesi gerekmektedir.  

Abstract Tercüme Hizmeti

Özellikle uluslararası ve diplomatik ilişkiler için, eğitim kuruluşları, uluslararası eğitim veren üniversiteler ve yurtdışı eğitim programları gibi alanlarda ihtiyaç duyulan akademik çeviri, her öğrencinin her akademisyene gereken bir çeviri türüdür. Akademik çeviri kişilerin kariyerleri açısından da kritik bir rol oynaması sebebiyle ve muhatabı uluslararası ve resmi eğitim kuruluşları olması sebebiyle hata kabul etmeyen bir çeviri türüdür. Örneğin, bir makale çevirisi hizmeti verirken, kişilerin tüm makaleyi okumadan önce tez özeti (abstract) bölümünde yapılan küçük de olsa bir hata, tüm makalenin yanlış anlaşılmasına veya ilk izlenimin negatif başlaması gibi durumlara sebep olabilmektedir. Bu sebepten, akademik çeviri hizmeti verecek olan çeviri bürosu önemli olmakla birlikte, bu platform bünyesinde uygun tercüman ataması da önemli hususlardır.  

Hızlı Çeviri İçin Doğru Adres

Abstract çeviri hizmeti alırken, online ortamda yüklemiş olduğunuz akademik çeviri metniniz, belgeniz ya da projenizin gününde teslim edilmesi de önemli bir noktadır. Örneğin, yüksek lisans tezi çevirisi siparişi oluşturduğunuzda çeviri hizmeti süresi herhangi bir kuruma teslim edeceğiniz tarihi geçiyorsa size daha büyük sorunlara yol açabilmektedir ve birtakım akademik fırsatı kaçırmanıza sebep olabilmektedir. Kurulduğu tarihten itibaren, hızlı çeviri hizmeti ve gününde teslimat politikaları ile faaliyet gösteren online çeviri merkezi Çevirimvar, yüksek hacimdeki bireysel ve kurumsal müşteri portföyünü her geçen gün daha da büyüterek, daha çok kişiye ulaşmaktadır.


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,188BeğenenlerBeğen
1,091TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler