Ana SayfaHaberlerEkonomiTÜSİAD ve ABB Girişimcilik...

TÜSİAD ve ABB Girişimcilik Ekosistemi için buluşuyor

TÜSİAD Türkiye’nin Girişimcilik Dönüşümü Projesi kapsamında yerel yönetimlerle gerçekleştirdiği işbirliklerinin bir yenisini Ankara Büyükşehir Belediyesi ile hayata geçiriyor. İşbirliği kapsamında Ankara’nın girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi ve gençlerin girişimciliğe ilişkin farkındalık ile yetkinliklerinin artırılması yönünde ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.

TÜSİAD ve Ankara Büyükşehir Belediyesi 28 Mart 2022 tarihinde Dikmen TechBridge Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen imza töreni ile girişimcilik ekosisteminin gelişmesi ve Ankara’nın bir girişimcilik üssü haline gelmesi amacıyla bir işbirliği protokolü imzaladı. İmza törenine TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın yanı sıra TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri katılım gösterdi.

Protokol kapsamında TÜSİAD ve Ankara Büyükşehir Belediyesi; Dikmen TechBridge Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde hayata geçirilecek olan girişimcilik programına dair inovasyon stratejisinin belirlenmesi, know-how paylaşımı, içeriklerin hazırlanması, tanıtım ve iletişim faaliyetlerinin yaygınlaştırılması süreçlerinde birlikte çalışacak.

hakkında tusiad abb ABB

TÜSİAD ve Ankara Büyükşehir Belediyesi arasındaki bu işbirliği protokolü çerçevesinde;

–          girişimci gençlere yönelik ortak çalışma alanlarının sağlanması,

–          girişimcilik alanında eğitimlerin verilmesi,

–          girişimci gençlere fikirlerini hayata geçirmeleri ve/veya geliştirmeleri için ihtiyaçları olan fiziksel imkanların yanı sıra danışmanlık ve mentorluk desteğinin sağlanması,

–          girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için çok paydaşlı işbirliklerinin oluşturulması ve çeşitli etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor.

Türkiye’nin Girişimcilik Dönüşümü projesi kapsamında ülke genelinde yerel yönetimlerle gerçekleştirdikleri ortak çalışmalara bir yenisini eklemekten büyük mutluluk duyduğunu vurgulayan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Ankara Büyükşehir Belediyesi ile girişimcilerin desteklemesi ve Ankara’nın önemli bir girişimcilik merkezi olarak global ölçekte öne çıkması adına katma değeri yüksek bir işbirliği hayata geçireceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nin girişimcilik konusunu sahiplenmesinin Türkiye’deki 1300’ü aşkın belediyeye örnek oluşturacağına inanıyoruz.”

Yerel yönetimlerin ellerindeki kaynak ve olanaklar sayesinde girişimcilik ekosisteminde kilit ve dönüştürücü güce sahip olduklarını vurgulayan TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı İrem Oral Kayacık ise şu görüşleri paylaştı: “Bu işbirliği bir yandan Ankara’da daha çok gencimizin inovatif bakış açısıyla şehrin ihtiyaçlarına çözüm üretmesini sağlayacak.  Diğer yandan ise paydaşlar arasında işbirliğinin derinleşmesini ve girişimci sayısının artmasını tetikleyerek girişimcilik ekosisteminin gelişmesine hizmet edecek.”

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Eski batı tarihini yansıtan 18 karakalem çizimi

Batılı sanatçı Brenda Murpy fevkalade ayrıntılı çizimleriyle hayrete düşürüyor, çok güçlü...

Beyin yakan 20 Evrim çalışması

Paris merkezli hiciv kolektifi Maentis, çok bilindik evrim çizimine farklı yorumlar...

İtalyan sanatçı Davide Bonazzi’den akla ziyan 39 kapitalizm eleştirisi

Davide Bonazzi, yaptığı illustrasyonlarla günümüz dünyasının çarpıklığını gözler önüne sererek, bireyin...

Japon Ressam Tetsuya Ishida’nın akıllara ziyan 24 tablosu

Japon Ressam Tetsuya Ishida, tablolarında kendi yüzünü resmetmesine karşın, bütün bir...

Tartışı-Yorum

7 Haziran yapbozundaki Kılıçdaroğlu

Ben Türkiye'de ana muhalefet partisinin genel başkanı olsaydım, şu an söylenenleri söylerdim. Kılıçdaroğlu'nu Kılıçdaroğlu yapan bir fark göremiyorum ne kadar arasamda bulamıyorum.     7 Haziran seçimlerine yaklaşırken her geçen gün durum...

Şiddete Davet

Rıza Yalçın Koçak Tamam, ölümün dondurucu ayazını buz kesme tehlikesine rağmen düşürmeyelim dilimizden. Kan kokusunun karşısına dikiverelim baharın buğusunu. Envai çeşit çiçekten, yağmuru çekiverince içine buram buram eden topraktan ilham...

Cumartesi Anneleri: Gözaltındaki kayıpların hikayesi

Kadir Gürhan “Kayıplar” ve “yargısız infazlar” denilince akla ilk gelen Latin Amerika ülkeleridir. Bu ülkelerde askeri cunta yönetimleri “gözaltında kayıplar” ve “yargısız infazlarla” kendisine muhalif olan tüm kesimlere karşı bir...