Ana SayfaHaberlerDünyadanABD 4 kargo uçağıyla...

ABD 4 kargo uçağıyla PYD kontrolündeki Rimelan’a silah bıraktı

ABD’ye ait 4 kargo uçağının PYD’nin kontrolünde bulunan Haseke’ye bağlı Rimelan’a silah ve cephane taşıdığı iddia edildi.

 

Press Haber – ABD‘ye ait 4 kargo uçağının Haseke‘ye bağlı Rimelan‘da bulunan hava üssüne indiği iddia edildi. PYD kontrolünde bulunan Rimelan‘a inen uçakların silah ve cephane taşıdığı öne sürüldü.

Rimelan’da ABD üssü inşa ediliyor

ABD‘nin PYD’de kontrolünde bulunan Haseke kentinde bir hava üssü kurduğu iddiarını daha önce yalanlayan Pentagon’a karşın CNN International kanalı tarafından üs görüntülenmişti. Rimelan kasabasında 2 yıldır YPG’nin kontrolünde olan ve Pentagon’un reddettiği üs, Suriye sınırları içinde ABD kontrolündeki ilk üs olma özelliğini de taşıyor.

ABD'ye ait 4 kargo uçağının PYD'nin kontrolünde bulunan Haseke'ye bağlı Rimelan'a silah ve cephane taşıdığı iddia edildi.

 

ABD’nin özel kuvvetlerinin konuşlu olduğu üssü, ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD’le mücadele özel temsilcisi Brett McGurk, geçen hafta Kobani ziyareti sırasında incelemelerde bulunmuştu. Üssü CNN International ekibi görüntüledi.

Presshaber.com

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Nikita Nomerz’den 18 çalışmayla şehrin ruhunu duvarlara yansıtan estetik

Nikita Nomerz, şehrin ruhunu sprey boyalarıyla eski yapılara yansıtmaya çalışan Rusyalı...

Koalisyon hükümetlerle yönetilen 14 ülke

Türkiye siyaseti 7 Haziran seçimleriyle birlikte yeni bir sürece girdi ve...

21 fotoğrafla kadınların erkeklerden uzun yaşadığının kanıtı

Kadınların erkeklerden daha uzun  yaşadığı istatistiksel bir gerçek. Doğal olarak bilim adamları...

Türkiye’den 26 fotoğrafla “Zamanın Durduğu An”

Boyner Mağazaları ve Ant Yayıncılık'ın düzenlediği Boyner 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması...

Tartışı-Yorum

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir.Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...

İleri gitmek için “geriye doğru yoldaşlar”

Araştırma Görevlisi -/Can Irmak Özinanır- Tartışı-Yorum İngiltere’de radikal solcu milletvekili Jeremy Corbyn’in İşçi Partisi’nin liderliğine seçilmesi ezilenlere umut verdiği kadar, egemen sınıflarda bir korku da yarattı. İngiltere sağı Corbyn’i hedefine...

Zannımın kıpırtıları

Kendi öz farklılığı insanı değerli kılan en önemli unsurdur. Farklı bakış açıları, farklı soluk alış-verişler ve hayatı farklı yudumlayışlar hayat tuvalinde manzarayı ısıtan en canlı renklerdir. Bütün bu farklılıkları...