ABD 4 kargo uçağıyla PYD kontrolündeki Rimelan’a silah bıraktı

0
ABD-PYD-Rimelan-Kargo-Uçağı

ABD’ye ait 4 kargo uçağının PYD’nin kontrolünde bulunan Haseke’ye bağlı Rimelan’a silah ve cephane taşıdığı iddia edildi.

 

Press Haber – ABD‘ye ait 4 kargo uçağının Haseke‘ye bağlı Rimelan‘da bulunan hava üssüne indiği iddia edildi. PYD kontrolünde bulunan Rimelan‘a inen uçakların silah ve cephane taşıdığı öne sürüldü.

Rimelan’da ABD üssü inşa ediliyor

ABD‘nin PYD’de kontrolünde bulunan Haseke kentinde bir hava üssü kurduğu iddiarını daha önce yalanlayan Pentagon’a karşın CNN International kanalı tarafından üs görüntülenmişti. Rimelan kasabasında 2 yıldır YPG’nin kontrolünde olan ve Pentagon’un reddettiği üs, Suriye sınırları içinde ABD kontrolündeki ilk üs olma özelliğini de taşıyor.

ABD'ye ait 4 kargo uçağının PYD'nin kontrolünde bulunan Haseke'ye bağlı Rimelan'a silah ve cephane taşıdığı iddia edildi.

 

ABD’nin özel kuvvetlerinin konuşlu olduğu üssü, ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD’le mücadele özel temsilcisi Brett McGurk, geçen hafta Kobani ziyareti sırasında incelemelerde bulunmuştu. Üssü CNN International ekibi görüntüledi.

Presshaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here