15 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 9, 2021
spot_img

Ayşe Öğretmen özgürlüğüne kavuştu

Telefonla bağlandığı Beyaz Show adlı programda “Çocuklar ölmesin” söylediği için hakkında verilen hapis cezası sebebiyle Diyarbakır Cezaevi’nde tutuklu bulunan öğretmen Ayşe Çelik önceki gün Anayasa Mahkemesi’nin verdiği ihlal kararının arkasından 1.5 yaşındaki kızı Deran bebeğe ve özgürlüğüne kavuştu. Ayşe Öğretmen yaşadıklarını özgürlüğünün ilk gününde basına açıklamalarda bulunmuş oldu.

22 gün tutuklu kaldıktan sonrasında tahliye olduğu gecenin kendisi için fazlaca zor geçtiğini belirten Ayşe Öğretmen, kendisini halen özgür hissetmediğini belirterek “Düşündüğünü yazan ve söyleyen tüm yazarların, aydınların, avukatların, gazetecilerin, akademisyenlerin, öğrencilerin, siyasetçilerin, annelerin özgürlüklerine kavuşmalarını temenni ediyorum” dedi.

12 kişilik koğuşta 51 can

17 Nisan günü teslim oldum. Girdiğim koğuşta benimle birlikte 43 erişkin, 8 çocuk vardı. 6 çocuk 0-1 yaş arasındaydı. Onları görünce canımdan can gitti. Kızımı unutup, cezaevindeki bebeklere kahroldum. Hiçbir çocuğun yeri cezaevi olmamalı. 12 kişilik koğuşta 51 can ne demek. Her ranzayı iki şahıs kullanıyorlardı. Geride kalanlar ise çoluk çocuk yerde yatıyorduk. Hijyenden uzak tuvaletin, banyonun olduğu yerde uyumak zorundaydık. Wcye giderken insanların yataklarına basmak zorundaydık. Bilhassa karanlıkta bir bebeğe zarar vermemek adına yataktan çıkmıyordum.

“Kızım beni tanımadı”

Özgürlüğümün ilk gününde hem fazlaca mutluyum bir o denli da mutsuz. Kızım beni tanımadı. Kollarımı açmış bana koşmasını beklerken, ağlayarak kaçması canımdan can aldı. Oysa ben bu şekilde hayal etmemiştim. Kollarıma koşup gelmesinin hayaliyle dik durmaya çalıştım. Birkaç saat sonrasında bana bakmaya başladı. Benim için zor bir geceydi. Anneannesi onu yatırdı şu sebeple beni istemiyordu. Uyuduktan sonrasında kızıma sokulup kucak dolusu kokladım.

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,188BeğenenlerBeğen
1,091TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler