Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Demirtaş’ın tweetini retweet de suç sayıldı

Politika, Tüm Haberler 19 Haziran, 19:51'de eklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten açılan davalara bir yenisi daha eklenirken HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tweetini retweet etmesi de dosyada yer aldı.

‘Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü‘nce yapılan çalışma sonucunda Twitter’da ‘retiredactivist‘ kullanıcı adıyla bilinen aktivist fotoğrafçı hakkında ‘cumhurbaşkanına hakaret‘ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Tweet’leriyle Erdoğan’a hakaret ettiği ileri süren retiredactivist adlı hesaptan ‘suç unsuru‘ olduğu iddia edilen tweet’lerde Erdoğan’ın adı yer almazken, ‘Hırsız’, ‘Uzun’, ‘Başkan olamaycaksın’ gibi göndermeler bulunuyor.

demirtaş-twitter

Özellikle Kobani’de ve son dönemde Akçakale’de çektiği fotoğraflarla bilinen ‘retiredactivist‘ adlı kullanıcının, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, “Kim olduğumu sormuşsun tanışalım mı? @RT_Erdoğan” tweet’ini retweet etmesi de dosyada yer aldı.

ŞAPŞİK NEDİR AÇIKLA?

Soruşturma kapsamında kullanıcıya “Herhangi bir siyasi partiye üyeliğiniz bulunmakta mıdır?” diye sorulması da dikkat çekerken, dosyada tweet’lerde Erdoğan’a karşı kullanıldığı öne sürülen benzetmeler için de; “Monster, Longman ve Şapşik kelimeleri ne anlama gelmektedir? Açıklayınız” denildi. (Cumhuriyet)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.