Demirtaş’tan Diyarbakır açıklaması “İç çatışmayı tetiklemek istiyorlar”

0

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran ve 2 kişinin daha öldüğü Diyarbakır olaylarına ilişkin açıklama yaptı.

Twitter hesabından açıklamada bulunan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Sahte hesaplar üzerinden sosyal medyayı tahrik için kullananlara riayet edilmemelidir. İntikam ve kin kusan hiç kimse iyi niyetli olamaz.” dedi.

Siyasi sorumluluk sahibi olanlar diyalogla bu tür tezgâhları boşa çıkarabilecek olgunlukta davranmalıdırlar diyen Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Diyarbakır’da kirli bir tezgah sahneleniyor. İç çatışmayı tetiklemek istiyorlar. Bütün Partiler sabırla ve ortak akılla hareket etmelidir. Sokakta karşı karşıya getirme senaryolarına karşı herkes bilinçle hareket etmeli ve sokaktan çekilmelidir.”

 

Diyarbakır’da ne oldu?

Diyarbakır’da Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran’ın evinden çıkarken silahlı saldırıya uğramasının ardından düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan 4 kişiden 2’si kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Demirtaş'tan Diyarbakır açıklaması (1) Demirtaş'tan Diyarbakır açıklaması (2) Demirtaş'tan Diyarbakır açıklaması (3) Demirtaş'tan Diyarbakır açıklaması (4)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here