Ana SayfaPolitika“Yeni hedeflere doğru yol...

“Yeni hedeflere doğru yol alıyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşma yaptı. “Son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız güçlü altyapı ve öz güvenin üzerinde yeni vizyonlara, yeni hedeflere doğru yol alıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgesel ve küresel alanda siyasi etkimizi artırırken ekonomik potansiyelimizi de harekete geçirdiğimiz bir dönemdeyiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM AK Parti Grup Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı. Muhalefetin yandaşlarıyla birlikte Boğaz manzaralı beş yıldızlı lüks otellerin kral dairelerinde halkçılık oynadıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz kendi vatanseverlerimizle birlikte vatandaşlarımızın yanında gönül coğrafyamızdaki ihtiyaç sahiplerine de ulaşmanın mücadelesini veriyoruz.” dedi. Erdoğan, İsmail Ok’un İYİ Parti’den istifa edip AK Parti’ye geçmesine ilişkin ise, “Ailemiz bugün daha da güçlendi.” dedi.

“BU AY KARDEŞLİĞİMİZİN GÜCÜNÜ YENİDEN İDRAK ETME AYIDIR”

Konuşmasının başında, Bursa’da infaz koruma memurlarının içinde bulunduğu otobüse yapılan terör saldırısını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bursa’da terör saldırısında şehit olan infaz koruma memurumuza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedî azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifi tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık mağfiret günlerinin sonuna yaklaşılan Ramazan ayının içinde Kadir Gecesi’ni de barındıran af günlerinin ve ardından idrak edilecek Ramazan Bayramı’nın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Ramazan rahmet, bereket ve mağfiret ayı olmanın yanı sıra helalleşme, kucaklaşma, dargınlıkları, kırgınlıkları da gidermeye vesile olan bir ay. Bu ay birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin gücünü yeniden idrak etme, kavrama ayıdır. AK Parti teşkilatları olarak bu kutlu ayı önemine ve manasına mütenasip bir şekilde ihya etmenin gayreti içerisindeyiz. İftar buluşmalarımızla, hane ve esnaf ziyaretlerimizle, sahur programlarımızla toplumumuzun tüm kesimleriyle gönül bağlarımızı sağlamlaştırmaya çalışıyoruz. Parti teşkilatlarımız ana kademesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla hamdolsun bereketli bir Ramazan ayı geçiriyor. Arkadaşlarımız fakir fukaranın, garip gurebanın, mazlum ve mağdurların kapısını çalıyor, dertlerine derman, sıkıntılarına ortak oluyor. Muhalefetin ramazanın manevi atmosferini zehirleme çabalarına rağmen, bu mübarek günleri en güzel ve en verimli şekilde yaşamaya özen gösteriyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Mübarek ayda şehit yakınları, emniyet mensupları, askerler, sanatçılar, sporcularla yediden yetmişe milletle bir araya gelerek hasbihal ediyoruz, sevinç ve üzüntüleri paylaşıyoruz. Muhalefet yandaşlarıyla birlikte Boğaz manzaralı beş yıldızlı lüks otellerin kral dairelerinde halkçılık oynarken biz kendi vatanseverlerimizle birlikte vatandaşlarımızın yanında gönül coğrafyamızdaki ihtiyaç sahiplerine de ulaşmanın mücadelesini veriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımız ve vakıflarımız milletimizin alicenaplığının bayraktarları olarak dünyanın dört bir köşesine yardım ulaştırıyor. Ukrayna’dan Afganistan’a, Yemen’den Somali’ye, Arakan’dan Suriye’ye kadar pek çok kriz bölgesinde Kızılay’ımız, AFAD’ımız, Türkiye Diyanet Vakfımız canla başla çalışıyor. Aklı ve vicdanı kararmışların hezeyanları, bizi doğru bildiğimiz yolda yürümekten alıkoyamaz.”

“YÜREKLERİMİZ BİR KEZ DAHA DAĞLANDI”

Değerlendirmelerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda Ramazan aylarının salgın, savaş ve Müslümanlara yönelik saldırıların gölgesi altında geçtiğine değinerek şunları söyledi: “Salgın döneminde camilerimiz, sofralarımız, hanelerimiz mahzun kaldı. Bu Ramazan’ı da kuzeyimizdeki savaşın trajik görüntüleri eşliğinde karşıladık. Son günlerde ise, ilk kıblemiz Mekke ve Medine’nin ardından üçüncü mübarek şehrimiz olan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’nın mahremiyetine yönelik yeni saldırılar sebebiyle yüreklerimiz bir kez daha dağlandı. İsrail’den hangi düzeyde olursa olsun, görüştüğümüz her yetkiliye, her siyasi ve dinî lidere Kudüs’ün statüsü ve Mescid-i Aksa’nın mahremiyeti konusundaki hassasiyetlerimizi daima açıkça söyledik, söylüyoruz. Aynı şekilde uluslararası toplumu, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere her platformda, Filistinlilere yapılan haksızlıklara ve uygulanan zulme karşı duyarlı olmaya, harekete geçmeye davet ettik, etmeyi de sürdüreceğiz. Dünyadaki pek çok devletin ve toplumun, Kudüs merkezli bu sorunun mahiyetini anlamakta hâlâ zorlandığını görüyoruz ve düşünüyoruz.”

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye, gönül coğrafyası sınırlarını aşan bir ülkedir. Özellikle yakın bölgemizde yaşanan her krizde, her trajedide hiçbir çıkar hesabı gütmeksizin zalimlerin karşısında, mazlumların yanında yer almayı, medeniyetimizin ve tarihimizin bize yüklediği bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu çerçevede Suriye’den Libya’ya, Ukrayna’dan Filistin’e kadar her konuda ilkeli bir yaklaşım sergiliyor, insani ve vicdani önceliklerimizden asla vazgeçmiyoruz. Son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız güçlü altyapı ve öz güvenin üzerinde yeni vizyonlara, yeni hedeflere doğru yol alıyoruz. Bölgesel ve küresel alanda siyasi etkimizi artırırken ekonomik potansiyelimizi de harekete geçirdiğimiz bir dönemdeyiz. Milletimize söz verdiğimiz gibi ülkemizi yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yoluyla büyütmeyi sürdürüyoruz.”

“AİLEMİZ BUGÜN DAHA DA GÜÇLENDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti’den istifa eden İsmail Ok’un AK Parti’ye geçmesine ilişkin AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok kardeşimizi de ailemize katıyoruz. Ailemiz bugün daha da güçlendi” dedi.

Kürsüye gelen, 2020 yılında İYİ Parti’den istifa eden İsmail Ok, “Azerbaycan’ın toprakları bağımsızlığına kavuştu. Irak’ta, Suriye’de, Libya’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tehdit eden hainlere karşı devletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlarını balyoz gibi ezmiştir. İşte bunun için Cumhur İttifakı dedim, AK Parti’de mücadelede ben de varım dedi” ifadelerini kullandı.

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Vietnamlı fotoğrafçıların gözünden 13 fotoğrafla Vietnam Savaşı

Vietnam Savaşı tarihte görülmüş en çetin savaşlardan biriydi kuşkusuz. Savaşın gerçek...

Harika 20 çalışmasıyla sıradışı yağlı boya sanatçısı Riusuke Fukahori

Japon sanatçı Riusuke Fukahori, kendine has yöntemi ile harika ötesi yağlı...

Routers Arşivinden 32 fotoğrafla 91’den 2014’e Kürt göçleri

Routers 1991 yılında yaşanan zorunlu Kürt göçünü arşivinden çıkararak yayınladı. Routers, Saddam...

Tarihin önemli anlarına tanıklık eden 15 fotoğraf

Tarihin önemli anlarına tanıklık etmemizi sağlayan fotoğraflar bazen tarih kitaplarında geçen...

Tartışı-Yorum

İleri gitmek için “geriye doğru yoldaşlar”

Araştırma Görevlisi -/Can Irmak Özinanır- Tartışı-Yorum İngiltere’de radikal solcu milletvekili Jeremy Corbyn’in İşçi Partisi’nin liderliğine seçilmesi ezilenlere umut verdiği kadar, egemen sınıflarda bir korku da yarattı. İngiltere sağı Corbyn’i hedefine...

Levent Ünsaldı “Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!”

2 göbek öncesinden nenemin o gün, samanlıkta kiminle seviştiğini bilmiyorum ki!Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!Bizim peder eski asker, emekli albay, Kıbrıs gazisi kendisi. İyi bir askermiş… Pederin...

İttihat ve Terakki’nin Alevilik ve Bektaşilik üzerine araştırması

Neden İttihat ve Terakki Cemiyeti (İTC), Alevilik ve Bektaşilik üzerine bir araştırma yaptı?Kitabı ilk elime aldığımda kafamda bu soru ve içerisinde nasıl bir yaklaşım olacağı düşüncesi vardı.Günümüzde dahi yayınlanan...