Ak-ademisyenlerin karşı imza kampanyasında sahte imzalar ortaya çıktı

0
sahte imza, ak-ademisyenler, ak akademisyenler, karşı imza kampanyası,

Güneydoğu il ve ilçelerinde devam eden çatışma ortamına dur demek için 1128 akademisyenin çağrı metnine karşılık, ‘Türkiye için akademisyenler’ adıyla başlattıkları karşı imza kampanyasında sahte imzalar ortaya çıktı.

 

Press Haber – 1128 kişilik ‘Barış için akademisyenler’ adlı oluşuma karşılık ‘Türkiye için akademisyenler‘ adıyla açılan sitede bir karşı imza kampanyası düzenlenerek imza toplanmaya başlanmıştı. “Bu Ülkenin Akademisyenleri Olarak Devletimizin ve Milletimizin Yanındayız” başlıklı imza metninde “Son zamanlarda buldukları her fırsatta Türkiye Cumhuriyeti’ni karalamak ve aşağılamak için hiç çekinmeden iftiralar atan, yalan söyleyen ve kendilerini akademisyen olarak nitelendiren bir güruh, devletimizi işkence ve katliam yapmakla suçlamaktadır” ifadelerine yer veren “Devletin ve milletin” yanındaki akademisyenlerin imza metninde sahte imzaların olduğu görüldü.

‘Bu suça ortak olamayacağız‘ başlıklı imza metninde de adı bulunan bazı akademisyenlerin isimlerini farketmesi sonucu Twitter‘dan imzaların kendi istekleri dışında eklendiğini belirterek mail attıklarını belirtmeleri üzerine, 200’ü aşan imza listesi yayından kaldırıldı.

imza kampanyası

“Sahte imzaların” ortaya çıkmasının ardından sitedeki isim sayısı sıfırlandı, daha sonra ise sitenin “SiTEMiZ YAPILAN YOGUN SALDIRILAR NEDENiYLE BAKIMA ALINMISTIR” mesajıyla kapatıldığı duyuruldu.

Devletin güneydoğudaki ilçelerde devam eden operasyonlara destek verilen imza metninde, “Bu kasıtlı ve akademik çehreli cahilane bildiriye reddiye olmak üzere ve Türk Milleti’nin gerçek duygu ve düşüncelerini temsil ve ifade arzusuyla hazırladığımız bu bildiriye imza atan bizler, bilinsin istiyoruz ki şu anda Sur’da, Silvan’da, Nusaybin’de, Cizre’de, Silopi’de ve daha pek çok yerde yapılan operasyonlara destek veriyoruz” deniliyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here